Reklam
Reklam

Kapalı Yol'da denetim

Akdeniz Manşet’in “Sadece adı ‘kapalı’” başlıklı haberi sonrası belediye ve emniyet harekete geçti. Kapalı Yol boyunca vatandaşların kullanım alanlarına girerek kural dışı park eden ve sadece yaya yolu olmasına rağmen taşıtlarıyla yolu kullanan 18 motosiklet ve araç sürücüsüne ceza kesildi

Kapalı Yol'da denetim

Akdeniz Manşet’in “Sadece adı ‘kapalı’” başlıklı haberi sonrası belediye ve emniyet harekete geçti. Kapalı Yol boyunca vatandaşların kullanım alanlarına girerek kural dışı park eden ve sadece yaya yolu olmasına rağmen taşıtlarıyla yolu kullanan 18 motosiklet ve araç sürücüsüne ceza kesildi

Kapalı Yol'da denetim
27 Ağustos 2019 - 21:00

Akdeniz Manşet gazetesinde ve gazetenin internet sitesinde https://www.akdenizmanset.com.tr/sadece-adi-kapali/162388/ linkinde yayımlanan “Sadece adı ‘kapalı’” başlıklı haber sonrası yetkililer soruna el attı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Zabıta ekipleri ile Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri Kapalı Yol olarak bilinen Muratpaşa’daki Kazım Özalp Caddesinde ortak denetim gerçekleştirdi. Araç trafiğine kapalı olan caddeyi kullanan ve hatalı park yapan sürücülere cezai işlem uygulandı.
 
Manşet yazmıştı
26 Ağustos tarihli haberde “Ne Büyükşehir Belediyesi trafik zabıtası ne de polisler, sözde araç trafiğine kapalı olan bu yola güpegündüz giren araçları göremiyor. Bu yoldaki ‘hayat kadınları sorunu’ ise devam ediyor. Antalya Muratpaşa’da sadece yayalara açık olduğu için adı Kapalı Yol’a çıkan Kazım Özalp Caddesi, sadece müşteri arayan hayat kadınlarıyla değil araç trafiğiyle de boğuşuyor. Giriş çıkışları dubalarla kapalı olan yol, taşıt trafiği için ise hiçbir şekilde kullanılamıyor” ifadeleriyle soruna değinilmişti.
 
Polis ve zabıta soruna el attı
Bahse konu haberde ayrıca “Bölgedeki işletmeler için malzeme tedarik eden araçların da yola gece belirli bir saatten sabah erken saatlere kadar belirli bir süre ve yan yollardan girmesine izin veriliyor. Sabahtan gece ilerleyen saatlere kadar yola girmesi yasak olan bu motorlu taşıtlar ile özel kişilere ait motosikletler; gündüz öğlen ve öğleden sonraları yolda cirit atıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesinin trafik zabıtası ve trafik polisleri ise bu sorunu göremiyor. Polisin ve zabıtanın cirit attığı, zabıta karakolunun bulunduğu bu yolda sadece hayat kadınlarının varlığı değil araçlar da sorun yaratıyor” ifadeleri kullanılmıştı.
 
18 sürücüye ceza
Haber sonrası Antalya Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Belediye yaptığı çalışmayı bir basın bülteniyle duyurdu. “Büyükşehir Ulaşım Zabıta ekiplerinden Kapalıyol’da denetim” başlıklı bültende şu ifadelere yer verildi: “Antalya Büyükşehir Belediyesi trafik zabıta ekipleri şehir merkezinde trafik denetimlerini sürdürüyor. Antalya’nın en işlek noktalarında gerçekleştirilen denetimler ile trafik güvenliği sağlanıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Zabıta ekipleri ile Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri Kapalıyol’da ortak bir denetim gerçekleştirdi. Antalya’nın en yoğun yaya trafiğinin yaşandığı Kapalıyol’a araç girişi yaparak kullanan ve hatalı park yapan 18 araca ekipler cezai işlem uyguladı. Kapalıyol boyunca vatandaşların kullanım alanlarına girerek kural dışı park eden ve yaya yolu olmasına rağmen taşıtlarıyla yolu kullanan motosiklet ve araç sürücülerine ceza kesildi. Sürücülerine ulaşılamayan taşıtlar ise çekici ile bulunduğu yerden kaldırıldı.”

 
Şükrü AĞIRMAN
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum