Reklam
Reklam

Kep fırlattılar

Masal Okulu'nu tamamlayan çocuklar sertifikalarını aldı

Kep fırlattılar

Masal Okulu'nu tamamlayan çocuklar sertifikalarını aldı

Kep fırlattılar
18 Aralık 2010 - 12:08

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın Masal Okulu Projesi'ne katılan çocuklar, 2 aylık eğitimin sonunda müsamere düzenledi. Sertifikalarını Dr. Günseli Akaydın'ın elinden alan minikler kep fırlattı

Hünerlerini sergilediler
Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi'ndeki etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın eşi Dr. Günseli Akaydın, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Duygu Batmaz ile aileler katıldı. 4-5 yaş grubu çocuklar, müzik eşliğinde dans ederek hünerlerini sergiledi. Minik efeler, oynadıkları zeybek havası ile büyük beğeni topladı. Müzik ve dans gösterilerinin ardından çocuklara, Dr. Günseli Akaydın tarafından katılım sertifikaları verildi. Çocukları tek tek öpen Akaydın onlarla birlikte 10. Yıl Marşı'nı söyledi. Tören sonunda minikler kep fırlatarak, mezuniyetlerini kutladı. Aileleri de onların bu anını görüntülemek için birbiriyle yarıştı.

Okul 2 ay sürüyor
Dr. Günseli Akaydın, Masal Okulu Projesi'nin ikinci mezunlarını verdiğini belirterek, 'Özellikle aile eğitim ve sosyal hizmet merkezleri etrafındaki semtlerde kadınlarımıza yönelik, aile bütçelerine katkı sağlayacak el sanatları kursları düzenliyoruz. Bunun yanında kadınlarımıza toplum bilinci oluşturmak için sağlık, hukuk, yurttaşlık bilgisi gibi dersler veriyoruz. Kadınlarımız dersteyken, çocuklar da okul öncesi etkinliklerin düzenlendiği ve kişisel gelişimlerinin desteklendiği eğitim programlarını içeren Masal Okulu'na katılıyor' dedi. Okul öncesi eğitimden faydalanamayan ailelerin çocuklarının katıldığı Masal Okulu, 2 aylık dönemler halinde gerçekleştiriliyor. Her dönem 14 çocuk Masal Okulu'nda uzmanlar eşliğinde sanat, müzik ve dans faaliyetlerine katılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum