Reklam
Reklam

Kepez’deki 28’inci spor sahası Gaziler’e

Kepez Belediyesi'nin Gaziler Mahallesi'ne kazandırdığı semt spor sahası törenle hizmete açıldı.

Kepez’deki 28’inci spor sahası Gaziler’e

Kepez Belediyesi'nin Gaziler Mahallesi'ne kazandırdığı semt spor sahası törenle hizmete açıldı.

Kepez’deki 28’inci spor sahası Gaziler’e
08 Kasım 2019 - 15:57

Kepez Belediyesi'nin Gaziler Mahallesi'ne kazandırdığı semt spor sahası törenle hizmete açıldı.
 
Kepez Belediyesi, ilçeye 28'inci semt spor sahasını kazandırdı. Gaziler Semt Spor Sahası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye 28'nci semt spor sahasını kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Eserler zincirine yeni halkalar eklemenin ve eklenen her halkanın güzelliğini ve sevincini birlikte yaşamanın en büyük mutluluk olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Bugün Gaziler'de gençlerimize, çocuklarımıza, bambaşka bir yaşam alanı olacak, güzel bir spor tesisinin açılışını yapıyoruz. Bizi heyecanlandıran en önemli şey ise hemen yanı başımızda bulunan Gaziler Aile Yaşam Merkezimiz" dedi.
 
Çok yönlü yaşam merkezi
Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Duacı Semt Spor sahasında Futbol Şenlikleri'nin başladığını da duyuran Başkan Tütüncü, “Duacı, Kirişçiler ve Odabaşı'nın kızları bugün öğretmenleri nezaretinde futbol oynuyor, maçlar yapıyor. Gaziler'deki kız öğrencilerimiz için de burası hem futbol oynama, hem de diğer spor dallarını yapma imkanı sağlayacak. Bir dahaki sefere buraya Futbol Şenlikleri için ve ardından Gaziler Sosyal Yaşam Merkezi'nin açılışı için geleceğiz” dedi. Başkan Tütüncü'nün konuşmasının ardından, Gaziler Semt Spor Sahası kurdele kesimi ile hizmete açıldı. Semt spor sahasının açılışının ardından Başkan Tütüncü ve konuklar, önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak Gaziler Aile Yaşam Merkezi'ni gezdi.
 
‘Hizmet bizim işimiz’
Yaşam merkezleri açmaya devam edeceklerini vurgulayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Kadınlarımıza yönelik meslek edindirme kursları da bu aile yaşam merkezlerinin içerisinde yer alacak. Diğer köylerimize de bu aile yaşam merkezlerini açacağız. Duacı ve diğer köylerimize açacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Gaziler her zaman bizi sevgi ile bağrına bastı. Biz de Gazilerin sevgisine çok büyük bir sorumlulukla karşılık verdik. 2009 da ilk belediye başkanı olduğumda burası bir köy statüsündeydi. 2013 yılında Bütünşehir ilan edilince 2014 yılından sonra bir mahalle olarak Kepez Belediyesi’nin hizmet ağına dahil oldu. Ancak biz köy statüsünde olduğunda dahi hizmetin en iyisini götürdük. Biz arkadaşlarımızla birlikte bir tek şeye inanıyoruz o da şudur, yaptığımız eserleri hizmetleri götürürken bunlar bize ne kadar o getirire bakmıyoruz. Bu hizmet buraya gerekli mi? Gerekliyse bu hizmeti buraya götürürüz diyoruz. Sevgimiz bakidir yeni eser ve yeni hizmetlerle her zaman sizlerle birlikte olacağız. Merkezde hangi eserler hangi hizmetler varsa Gaziler’deki sevgili yavrularımız, anneler, ağabeyler çiftçi kardeşlerimiz de o hizmetleri alacak” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılarla ve öğrencilerle birlikte açılış kurdelesi kesildi.
 

Esra ALTUNKES
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum