Reklam
Reklam
Reklam

Kepez’e can verenler

Kepez’e can verenler

Kepez’e can verenler
12 Nisan 2021 - 18:59


Bu iki bürokrat, Kepez Belediyesi’ne ve ilçeye adeta can veriyor. Biri kadın algısını altüst eden, hayatı yeşili sevmek ve korumak olan Sebahat Adanır. Diğeri ise iyi vatandaşların sevgilisi, kötülerin korkulu rüyası, kaçağa, işgale göz yummayan Mustafa Sağdur

Kepez Belediyesi’nde iki bürokrat var ki, Kepez Belediyesi’ne ve bölgesine adeta can veriyorlar. İlki, kadın algısını alt üst eden, yıllarca dillere pelesenk olan “elinin hamuruyla erkek işine karışma” sözünü yok eden Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır. Adanır, Öğretmen Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Özel sektör ve yurt dışı çalışmalarının sonrasında 2005 yılında Isparta Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Müdürü olarak memuriyete başladı. 2010 yılı nisan ayında Kepez Belediyesi’nde Park ve Bahçeler Müdürü olarak göreve başladı. Halen Kepez Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte olan Adanır, evli ve iki çocuk sahibi.


Kadın algısını alt üst etti
Kadın algısını alt üst eden, Kepez’i güzelleştiren güzel Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’a Fen İşleri, Park Bahçeler, Yatırım ve Projeler birimleri bağlı. Çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu müdür, memur, işçi 500 kişiyle çalışan Adanır’a Başkan Hakan Tütüncü’nün ne denli güvendiği ve güvenindeki haklılığı su götürmez bir gerçek. Her gün yeni açılan yollar, yeni yapılan parklar ve yeşil alanlar ile müthiş bir başarı örneği sergileyen Adanır, Başkan Tütüncü’nün prenseslerinden.

Çamlar koruma altında
Gece-gündüz mesai dinlemeden çalışmalarının zaman zaman tahrip edilmesi ise Başkan Adanır ve ekibi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü’nü kahrediyor. Başkan Tütüncü’nün talimatıyla uzunca uğraş ve emeklerle açılan bir yola haftası geçmeden moloz dökülmesi, yine Park Bahçeler’in özenle, titizlikle ve büyük emeklerle ağaçlandırıp yeşillendirdiği alanların kanun yasa dinlemeyen kötü niyetli kişilerce keçi koyun türü hayvanları salıp otlatması tüm emekleri yok ediyor. Bu anlamda fotoğrafta görülen, çam ağaçlarıyla ağaçlandırılan park ve oyun alanının art niyetli kişilerce koyun ve keçiler alana salınarak fidanları yok etmesi üzüyor. Adanır’ın alanı telle çevirin talimatıyla, yeni ekilen onlarca çam fidanları artık kurtulacak.

Kaçağa, işgale göz açtırmıyor
Diğer isim ise kötülerin, yasa kural dinlemeyen kişilerin korkulu rüyası, iyilerin sevgilisi olmuş bir isim. Başarılı çalışmaları ile ünü sınırları aşmış Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sağdur. Kaçak yapıya, işgale göz açtırmıyor. Zaman zaman hakkında iftira ötesi söylentilerle kafa karıştırın art niyetli kişiler ise hiçbir zaman Sağdur’u doğru bildiği yoldan şaşırtamıyor. Başkan Tütüncü’nün prenslerinden olan Sağdur, Tütüncü’nün güveni ve inancını hiç boşa çıkarmamış bir bürokrat. Başkan Yardımcısı Mustafa Sağdur, 1967 yılında Isparta’da doğdu. Antalya Erenköy İlkokulu, Erenköy Ortaokulu ve Çağlayan Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988 yılında İstanbul Zeytinburnu Belediyesi’nde göreve başladı. Tapulandırma, Emlak İstimlak, Makine, İşyeri Ruhsat, Çevre, Fen İşleri, İmar ve Şehircilik müdürlüklerinde görev yaptı. 2006 yılı Ekim ayında Kepez Belediyesi’ne Makine Müdürü olarak atandı. 2007 yılı Şubat ayında İmar ve Şehircilik Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2009 yılı Haziran ayından itibaren Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır. Sağdur’a Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Gecekondu ve Sosyal Konut Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Kentsel Tasarım Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü birimleri bağlı.
İşte Kepez Belediyesi’ne ve bölgeye can veren iki bürokrat. Fotoğrafta da görüldüğü gibi zaman zaman bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulunuyorlar.

Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır.

Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sağdur.


Kepez Belediyesi’ne ve bölgeye can veren iki bürokrat. Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır ve Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sağdur.Çam fidanlarıyla ağaçlandırılan park ve oyun alanında art niyetli kişilerin koyun ve keçileri alana salınarak fidanları yok etmesi, Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır’ın, alanı telle çevirin talimatıyla çözüm buldu. Yeni ekilen onlarca çam fidanı artık kurtulacak.İşte Kepez Belediyesi’ne ve bölgeye can veren iki bürokrat. Fotoğrafta da görüldüğü gibi zaman zaman bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulunuyorlar.Otizme farkındalık
Limon Ağacı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin dinamik kadrosu, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle mavi giyinerek farkındalık yarattı.Evlendiler
Antalya’nın tanınmış ailelerinden Hasan-Nejla Köle’nin kızları yüksek gıda mühendisi Merve Köle ile Nurettin-Gülten Toptaş’ın oğulları gıda mühendisi Musa Toptaş, dünya evine girdi.
Mesut GÜRKAN
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum