Reklam
Reklam

Kepez'in büfeleri yenileniyor

Kepez Belediye Meclisi'nden alınan kararla, Kepez Ekmek Fabrikası'nın ilçedeki eskiyen 100 adet ekmek satış büfesi, kent estetiğine uygun ve sağlıklı modern büfelerle değiştirilecek.

Kepez'in büfeleri yenileniyor

Kepez Belediye Meclisi'nden alınan kararla, Kepez Ekmek Fabrikası'nın ilçedeki eskiyen 100 adet ekmek satış büfesi, kent estetiğine uygun ve sağlıklı modern büfelerle değiştirilecek.

Kepez'in büfeleri yenileniyor
07 Temmuz 2019 - 11:33

Kepez Belediye Meclisi, Başkan Hakan Tütüncü başkanlığında Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste, 23 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. Meclisin önemli gündem maddelerinden biri de Kepez Kalkınma ve Dayanışma Vakfı'nın (Kepez Vakfı) işlettiği Kepez Ekmek Fabrikası'nın ilçedeki ekmek satış büfelerinin iyileştirilmesi talebi oldu. Kepez Vakfı, ortak hizmet projesi yapmak amacıyla Kepez Belediyesine başvuruda bulundu. Mevcut ekmek büfelerinin yenilenmesini kapsayan ortak hizmet projesi talebi de meclise getirildi. Mevcut ekmek büfelerinin iyileştirilmesi amacıyla Kepez Vakfı ile ortak hizmet projesi yapmak için belediye başkanı ve encümene yetki verilmesi önerisi oy birliği ile kabul edildi. Ortak hizmet projesi ile Kepez Ekmek'in ilçedeki eskiyen 100 adet ekmek satış büfesi, kent estetiğine uygun ve sağlıklı modern büfelerle değiştirilecek.

Ekmek satış büfelerinin eskidiğini belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez Ekmek'in ilçedeki satış büfelerinin kent estetiğine uygun bir tasarımla buluşturulması gerekiyor. Belediye ve vakfın, büfeleri yenileyebilmesi yasa gereği ortak işbirliği yapmasıyla mümkündü. Meclis kararıyla bu işbirliğinin yasal altlığını tamamladık. Ortak proje ile eskiyen 100 adet ekmek satış büfesini, kent estetiğine uygun, sağlıklı modern büfelerle değiştireceğiz. Ekmek büfelerinin yenilenmesi çalışmasını bu yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

KARLI İHALE
Kepez Belediye Meclisi, belediyeye kar getirecek bir karara daha imza attı. Kepez Belediyesi, meclis kararı sonrası yasal zorunluluk olmamasına rağmen ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrıştırılması işinin verilmesini açık ihale ile yapmıştı. Belediye, bu ihale ile 9 milyon 740 bin TL gelir sağladı. Kepez Belediyesi, ilçedeki tekstil atıklarının toplanma işinin de, yasal zorunluluk olmamasına rağmen, ihale ile verilmesini meclis gündemine getirdi. Resmi Gazete'de yayınlanan 'Bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı' tebliği gereğince 68 mahalledeki tekstil atıklarının 5 yıl süre ile toplanması için yetkilendirilmiş kuruluşlara ihale ile verilmesi talebi meclisten oybirliği ile geçti. Başkan Hakan Tütüncü, Sütçüler Mahallesi sakinlerinin semt pazarı isteğini yerine getirecek kararı da mecliste aldı. Kepez Belediye Meclisi, Sütçeler Mahallesi'nde imar planında park alanı olan yere, kamu yararı gereği semt pazarı kurulması önerisini oy birliği ile kabul etti.
DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum