Reklam
Reklam

"Komşu il belediye ve Emniyetine'

"Komşu il belediye ve Emniyetine'

15 Eylül 2020 - 17:22

Kepez İlçesi, Varsak Karşıyaka ve Fevzi Çakmak Mahallelerinin, tam ortasından geçen, tamamı yaklaşık 3 yıldır bitirilmeyen çevre yolu, sakinleri patlamak üzere.

Yaklaşık bir yıldır, özelikle son 2 aydır.
Eksozu çıkartılmış motor ve otomobiller çevre sakinlerini çıldırtma noktasına getirdiler.
Bir çatışmanın çıkması an meselesi.

7/ 24 hiç durmadan dirif atan özelikle ön kaput asfalta sıfırlanmış şahin ve diğer araçlar, gece gündüz demeden, yaklaşık 5 km çaplı mesafeden duyulan, 24 saat kulakları sağır eden lastik ve eksozları çıkartılmış motor sesleri.

Eksozu çıkarılmış, Tek teker üzerinde yarış yapan kasksız, farsız onlarca motor.

Yol kenarın ve özelikle Kepez Belediyesi Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan Park Bahçeler deposu güneyi ve Temizlik İşleri çöp kamyon parkı altı. Mahalle aralarında park eden otomobillerde. Fuhuştan uyuşturucuya silah sesleri sabaha kadar hiç hız kesmeden devam etmekte.

Gece 02 00- 03 00- 05 00 hiç fark etmiyor.

Mahalle sakinlerinden trafik magandalarına “gecenin bu saatinde sabah işe kalkacak insanlar, hasta yatan insanlar, uykuya zor dalan bebekler” desinler sıkıyorsa.

Binlerce vatlık koca koca kolonları araçlarına koyup sabah ezanına kadar müzik yapan en hafif kelimeyle Trafik Teröristleri.

Çevre sakinlerinin baş vurmadıkları ne belediye ne emniyet kaldı.

Emniyet önleyemiyor veya ciddiye almıyor. Büyükşehir, Kepez Belediyesine, Kepez Belediyesi Büyükşehir belediyesine atmakla yılar, ayları aylar günleri kovalamakta.

Netice

Emniyetin bir aylık sıkı bir takibi. Yolu yarım bırakan kimse bir an evvel tamamlanması. Veya Büyükşehre ait olan yolda Büyükşehirin caddeye koyacağı engellerle olayları önlemek.

Şimdiye kadar defalarca vatandaşın başvurusu. İki kişinin ölümle sonuçlanan yarışı. Vatandaşlarda artık hiç umut bırakmamış.

Son çare komşu il emniyet ve belediyelere çağrıda bulunuyorlar.
“Bize siz bari yardımcı olun”

Yakında Trafik teröristleri ve magandaları ile çevre sakinleri arasında çıkacak bir gece yarısı çatışması kaçınılmaz benden söylemesi.

Bu fotoğraf ve videolar olayın vahametini açıkça gözler önüne sunmakta.
İşin ilginç yanı, Bayramdan sonra trafik maganda terörünün katlanarak artması, emniyetin tamamen kayıtsız kalmasına kimse akıl erdirmemekte.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum