Reklam
Reklam

Kumbul da karşı çıktı

İlçe Başkanından sonra İl Başkanı da tepkisini dile getirdi

Kumbul da karşı çıktı

İlçe Başkanından sonra İl Başkanı da tepkisini dile getirdi

Kumbul da karşı çıktı
25 Haziran 2019 - 16:54

CHP’li ilçe başkanlarının Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde görev almasını doğru bulmadığını belirten CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Bana teklif gelseydi asla kabul etmezdim” dedi

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini değerlendirerek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kumbul, “Artık yerel seçimler bitmiştir. Yerel seçim sürecine, sevgi dili, kardeşlik dili damgasını vurmuştur” dedi. Kumbul, Antalya il örgütü olarak milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, üyeler ve gönüllülerle Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek vermek, Antalya'da ikamet eden veya o tarihlerde Antalya'da bulunan İstanbul seçmenini İstanbul'a taşımak, seçmenin sandıktaki iradesini korumak için el ele verdiklerini ifade etti. 19 ilçeden gelen talepler doğrultusunda, Antalya'dan İstanbul'a 32 otobüsle vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen İstanbul seçmenlerini taşıdıklarını dile getiren Kumbul, “Bu büyük zafer, demokrasiye, adalete, hakka ve hukuka inanan insanların azmi ve inancı ile kazanıldı. Artık yerel seçimler bitmiştir. Önümüzde uzun ve meşakkatli bir yol vardır. Yerel seçim sürecine, sevgi dili, kardeşlik dili damgasını vurmuştur” dedi.

Herkes işine devam etmeli

Kumbul, il başkanlığına iş başvurusu ve alacağı için gelenler olduğunu ifade ederek, “Ama bizde böyle işler yok. Ona karar verecek olan belediye yönetimidir. Demek ki daha önce işler böyle yürüyormuş. Kimse AK Parti’ye oy verdi diye işinden olmayacak. Ancak belediyelerde bankamatik memuru gibi çalışanların, aday için sahaya çıkıp seçim çalışması yapanların, bir siyasi partinin liderine hakaret edenlerin belediyelerde devam etmemesi gerekir. Ancak buna karar verecek olan belediye yöneticileridir. Belediyede ter akıtan, emek veren herkes işine devam etmelidir” dedi.

Başkanlar savaşı

Başkan Kumbul, bir gazetecinin, Büyükşehir Belediye şirketlerinde iki CHP’li yöneticinin yer almasını nasıl değerlendirdiği sorusuna, “Önceki dönemde, AK Parti döneminde, il başkanı farklı şirketlerin yönetim kurullarında yer aldı. Şirketlerin yönetim kurullarında AK Parti kadrolarıyla doldurulduğunu gördük. Şimdi bizim iki ilçe başkanımız şirket yönetiminde yer aldı. Şirketlerde 100’den fazla yönetim kurulu üyesi var. Ben parti yöneticilerinin yönetim kurulunda yer almasının şahsen doğru olmadığını düşünüyorum. Ama belediye başkanımız demek ki bu iki yöneticimizin kente katkısı olacağını düşünmüş ve onları şirketin yönetim kuruluna almış. Bana teklif gelseydi asla kabul etmezdim” yanıtını verdi.

‘Etik bulmuyorum’ demişti

Daha önce CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin de bu konuda tepkisini dile getirmiş, “İlçe başkanlarının belediye şirketlerinin yönetim kurullarında yer almasını doğru ve etik bulmuyorum” demişti. Sosyal medya hesabı üzerinden bir soda şişesi paylaşarak Şahin’e göndermede bulunan ANET’te görev alan CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız ise soda şişesi paylaşarak, altına “Hazımsızlık çekenler için” notunu düşmüştü.

Esra ALTUNKES


YORUMLAR

  • 0 Yorum