Akdeniz ateşi


Süper Lig’de Akdeniz ateşi yanmaya devam ediyor. Antalya takımları Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor performanslarıyla ligi ilk yedi haftada domine etti. Antalyaspor üst üste hafta kazanarak kara bulutları dağıttı. Aytemiz Alanyaspor ise yenilmezlik unvanı maalesef Dolmabahçe’de son buldu.
Antalyaspor Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile taraftar arasındaki buzlar son haftalardaki kazanımlar sayesinde eridi. Ayrıca son olarak Fenerbahçe deplasmanında3 puanın tek golle alınmasından daha ziyade göze batan oyun anlayışı takdire şayan bıraktı. Sadece Antalyaspor taraftarını değil, futbolseverleri mest eden oyun anlayışı yine bir yenilmezlik serisini daha bitirdi. Maçın oyuncusu haftalardır gelişim kaydeden Ufuk Akyol olurken, maça damga vuran en güzel gelişme ise takım savunması anlamında üst seviye direnç göstermek oldu. Antalyaspor bu oyun planında mücadelesinde sadık kalırsa daha iyi noktalara geleceğinden kimsenin şüphesi yok.
Aytemiz Alanyaspor ise 4 galibiyet, 2 beraberlik ve son mağlubiyeti ile ligde 7 haftada yenilmeyen takım kalmadı. Alanyaspor yenildi ama oynadığı oyunla rakibi epeyce abluka altına aldı. Sezonun belki de bugüne kadar oynanan en kritik maçında böylesine coşkulu bir oyun Alanyaspor’un başarısının tesadüf olmadığını ortaya koyuyor. Hücum organizasyonlarındaki çeşitlilik teknik direktör Erol Bulut’un dehasıyla oluştuğu gibi oyuncularında iştahını artırıyor. Nitekim gol pozisyonları ve verilemeyen penaltısıyla Alanyaspor puanı bıraktı ama yine de zirveyi kaptırmadı.
Süper lige oyunlarıyla damga vuran Antalya kulüplerine destek olmak için insanlar neyi bekliyor. Tribünleri doldurmak, takımın ürünlerini almak, kenti bayraklarla donatmak hiçbir Antalyalı için zor olmasa gerek. Futbol kenti Antalya, başarılı takımlarıyla ön plana çıkarken, keyif almayı Akdeniz ateşine ortak olmak gerekiyor.
Milli maç arası demişken, Ufuk Akyol gelişimiyle ve oyuna karakter koymasıyla milli takım formasına göz kırpıyor. Bu performansını önümüzdeki maçlara taşıması onu ay yıldızlı formanın sahibi yapabilir. Neden olmasın? Nazım gibi Antalyaspor’dan A milli takıma bir oyuncu daha gidebilir.
Sporla kalın.