Futbolun cilvesi


Antalyaspor ikinci devre yakaladığı çıkışı kendi evinde devam ettirmek isterken son dakikada yediği golle dramatik bir son oldu. Ligin güçlü takımlarından Fenerbahçe karşısında ilk devrede sürpriz bir galibiyet elde etmesiyle ön plana çıkan Antalyaspor ikinci devrede yine sürpriz olmayan bir galibiyeti kaçırdı.
Takım olarak maçtan maça iyileşen bir Antalyaspor var. Burada hiç şüphesiz yeni takıma gelen takviyelerin rolü çok önem arz etti. Özellikle Veysel Sarı savunmada, Podolski ileri uçta takımı oldukça rahatlatıyor. Nitekim orta sahada Hakan Özmert görevini layıkıyla yerini getiriyor. Antalyaspor nispeten oyunun kontrolüne hakim olan takım oldu. Bu nedenle maçta galibiyeti hak eden taraf ev sahibi takımdı.
Futbolun konuşulmasından öte İdlip’te şehitlerimizin olduğu bir hafta ertesinde devam eden operasyonlar varken maçın havası da milli duyguları ön plana çıkardı. Dolayısıyla şehitlerimize saygı duruşu, golden sonraki asker selamı, tribünlerinden asker ve vatan temalı tezahüratları da eklenince kenetleyici bir atmosfer oluştu.
Benim dikkatimi çeken bir detayda Antalya’nın fethi haftası arifesine duyarsız kalmayan 07 Gençlik Grubu’nun “813 Yıldır Akdeniz Evimiz” pankartı ön planda yer almasıydı. Antalya için söz konusu ince düşünceyi stadyumda herkesin anlayacağı tarzda işlenmesi fetih kutlamaları açısından kapsayıcı oldu.
Antalyaspor galibiyeti hak etti ancak maçın son anında yediği golle puanları rakiple paylaşmak zorunda kaldı. İşte bu futbolun cilvesi oldu. Çünkü maçın ikinci yarısında bütçe olarak kat ve kat üstün rakibi karşısında çok iyi oynayan Antalyaspor vardı. Gelecek maçlar adına umut dolu bir oyun olduğu için oyuncuları ve teknik direktörü kutluyorum.
Bugün Türkiye Kupası yarı finalinde Antalya derbisi olacak ve kazanan marka kent Antalya oluyor. Dolayısıyla maç öncesi taraftarların itidal dolu açıklamaları olası gerginlikleri de ortadan kaldıracaktır. Her şey Antalya için…
Sporla kalın.