Reklam
Reklam

Meslek liseleri altın bileziktir

Meslek liseleri altın bileziktir

Meslek liseleri altın bileziktir
27 Aralık 2010 - 15:29

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni ikinci kez ziyaret etti. Öğrenciler de ilk kez bir belediye başkanını okullarında görmenin mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilere seslendi
Her hafta birkaç okula giden Başkan Hakan Tütüncü, bu haftada Karşıyaka Mahallesi'ndeki Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne konuk oldu. İlk kez bir belediye başkanını sınıflarında gördüklerini belirten öğrenciler de, Tütüncü'nün ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. İstiklal Marşı töreninde öğrencilere seslenen Başkan Tütüncü, konuşmasında şunları söyledi: 'Sizler bu okulda almış olduğunuz meslek eğitim, geleceğinizi aydınlatacak bir lamba, bir ışık olacak. Aldığınız mesleki eğitimle kolunuza altın bilezik takacaksınız. Gelecek endişesi içerisine düşmeyeceğiniz bir mesleğiniz olacak. Aynı zamanda düz liselerde olduğu gibi kültür derslerinde de eksiğiniz olmadığı için üniversite hedefinizi de gerçekleştirebileceksiniz.'

Eğitime destek oluyoruz
Türkiye'de işsizliğin ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, 'İş istemek için beni ziyaret edenlere ne iş yapıyorsun, diye sorduğumda her işi yaparım, cevabını alıyorum. Her işi yaparım, hiçbir iş bilmiyorum, demektir. Endüstri Meslek Liselerinde okuyan öğrenciler, belli bir mesleki donanım alıyor. Meslek eğitim, meslek liselerinde okuyan öğrencilerin geleceği için bir teminattır.' Eğitim-öğretim faaliyetlerine belediye olarak çok ciddi manada katkı sağladıklarını anlatan Tütüncü, okulları sık sık ziyaret ettiğini, öğrencilerin daha iyi eğitim şartlarına kavuşabilmesi için de belediye olarak ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini, göstermeye de devam edeceklerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum