Reklam
Reklam

Meteoroloji uyardı

Antalya'da bugün sabah saatlerinde başlayacak yağışın ertesi güne kadar etkili olmasının beklendiği bildirildi

Meteoroloji uyardı

Antalya'da bugün sabah saatlerinde başlayacak yağışın ertesi güne kadar etkili olmasının beklendiği bildirildi

Meteoroloji uyardı
16 Aralık 2010 - 10:56

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Necip Duman düzenlediği basın toplantısında, kentin ve ilçelerinin bugünden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisine gireceği söyledi. Yağışın sabah saatlerinden itibaren başlayacağını belirten Duman, öğle saatlerinde şiddetini arttıracak yağışın gece saatlerinde kuvvetleneceğini bildirdi. Duman, ertesi gün sabaha kadar etkili olması beklenen sistemin, metrekareye 80-120 kilogram yağış bırakmasının öngörüldüğünü vurguladı.

Manavgat-Alanya-Gazipaşa
Duman, yağışla birlikte rüzgarın da güneyden saatte 50-60 kilometre hızla eseceğini ve aralıklı olarak zaman zaman kısa süreli 80-90 kilometreye ulaşarak fırtınaya dönüşeceğini kaydetti. Bugün öğle saatlerinde şiddetini arttırması beklenen yağış nedeniyle okulların tatil edilmeyeceğini bildiren Duman, buna karşın sera üreticilerin, balıkçıların ve vatandaşların özellikle gece kuvvetlenecek yağış için dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini söyledi. Duman, yağışın Manavgat, Alanya ve Gazipaşa'da daha etkili olmasının öngörüldüğünü de kaydetti.

Gece çıkmayın
Bugünden sonra hava sıcaklığında bir düşüş beklemediklerini belirten Duman, bölgede sıcaklığın gündüz 14-15, gece ise 8-9 derece olacağını ifade etti. Duman, kuvvetli ve zaman zaman fırtınaya dönüşecek rüzgarın marinalardaki tekneler için de risk oluşturabileceğine dikkati çekti. Meteoroloji Bölge Müdürü Necip Duman, vatandaşlara şu uyarıyı yaptı: ''Yağışlı sistem gece etkili olacağı için vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça akşam ve gece saatlerinde dışarı çıkmamalarında fayda var. Yağışlı sistem gece etkili olacağından dolayı tedbirlerini alıp öyle uyusunlar.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum