Reklam
Reklam

Müftülük’ten iftar programı

Antalya İl Müftülüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Cam Piramit’te iftar programı düzenledi

Müftülük’ten iftar programı

Antalya İl Müftülüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Cam Piramit’te iftar programı düzenledi

Müftülük’ten iftar programı
10 Mayıs 2019 - 16:27

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e iftar programına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti. Müftü Artan, iyiliğin güzel ahlakı kuşanarak kulluk ve sorumluluk bilinciyle yaşamak olduğunu ifade ederek, “İyilik sadece maddi varlığı değil, bilgiyi, alın terini, tecrübeyi, sevgiyi, hüznü paylaşmaktır. İyilik ancak ihlas ve ihsan ile anlam kazanır. Ramazan ayında bütün kesimlerin bir araya geldiği sofralar çok önemlidir. Bugün burada memleketimizin bekası, bayrağımızın göklerden inmemesi, ezanlarımızın dinmemesi için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz var. Suriye’den göç eden kardeşlerimiz, İslam’ı seçen yabancılar, din görevlilerimiz ve birçok kesimden vatandaşlarımız burada” şeklinde konuştu. Artan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın hizmetlerinden bahsederek, “103 ülkede hizmet eden, her tarafta mazlumun yanında bulunan, aç ve susuzlara yardım eden, Afrika’daki susuz insanlara su kuyuları açarak hizmetler yapan, Bangladeş, Filistin gibi diğer İslam ülkelerinde sıkıntı çekenlerin yanında bulunan bir vakıftır. Peygamberimizden gelen geleneği devam ettiriyor” şeklinde konuştu.Böcek’ten dayanışma vurgusu
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, Ramazan ayını kutlayarak, tutulan oruçların kabulünü diledi. Ramazan’ın birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğuna vurgu yaptı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Diyanet Vakfı’nın hem Türkiye’de hem de gönül coğrafyasında din hizmetlerinin yanı sıra yoksul ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için kurulmuş önemli kuruluşlardan birisi olduğunu vurguladı. Karaloğlu, “İslam coğrafyasından, çeşitli ülkelerden getirilerek hem İmam Hatip liselerimizde hem de ilahiyat fakültelerimizde eğitilen çocukların ülkelerine döndüğünde, özellikle Balkanlar’daki faaliyetlerini bizzat görmüş birisi olarak Vakfımızı tebrik ediyorum” dedi.

Vali Karaloğlu da katıldı
Karaloğlu, İslam coğrafyasında birçok problemle boğuşulduğuna değinerek, “Zaman zaman farklı akımlar zuhur ediyor. Radikalizm geliyor, şu geliyor bu geliyor. Bunların tamamının önüne geçebilmek için İslam’ı gerçek kaynaklarından öğretebildiğimiz müesseselere, kurumlara, oralarda yetiştirdiğimiz din gönüllüsü insanlara ihtiyaç var. Bunun için Vakfımızın eğitim alanında yaptığı faaliyetleri çok önemsiyoruz. Vakfa destek olan herkesten Allah razı olsun” dedi. İftar programına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Artan, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, ilçe müftüleri, şehit ve gazi aileleriyle yakınları, engelliler ve toplumun farklı kesimlerinden vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, dinleti, iftar yemeği, Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan filmi gösterimi, protokol konuşmaları ve dualarla devam etti.

Esra ALTUNKES

YORUMLAR

  • 0 Yorum