Reklam
Reklam

Muhtar adayı Wiessner: Gelişim için değişim

Deniz Mahallesi Muhtar Adayı Naz Wiessner, ‘Gelişim için değişim gerek’ sloganı ile yola çıktığını anlatarak, “Doğruyum, çalışkanım, idealist ve çevreciyim. 7/24 donanımlı bir mahalle meclisi ile hizmete talibim” dedi

Muhtar adayı Wiessner: Gelişim için değişim

Deniz Mahallesi Muhtar Adayı Naz Wiessner, ‘Gelişim için değişim gerek’ sloganı ile yola çıktığını anlatarak, “Doğruyum, çalışkanım, idealist ve çevreciyim. 7/24 donanımlı bir mahalle meclisi ile hizmete talibim” dedi

Muhtar adayı Wiessner: Gelişim için değişim
11 Şubat 2019 - 17:14

Mahallelinin destek ve teşviki ile katılımcı, şeffaf ve kamucu bir muhtarlık anlayışını hayata geçirmek için Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi muhtarlığına talip olduğunu ifade eden muhtar adayı Naz Wiessner, kazandığı takdirde yapacaklarını anlattı. Wiessner, “Ankaralıyım, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü mezunuyum. 29 yıl Almanya/Berlin’de yaşadım. 24 yıl müteşebbis esnaf olarak deneyimlerim var. İlgi alanlarım tarih ve görsel sanatlar. Doğruyum, çalışkanım, idealist ve çevreciyim. 7/24 donanımlı bir mahalle meclisi ile hizmete talibim” dedi.

Katılımcı yönetim
Muhtarlığı kazandığı takdirde yapacağı projelerden bahseden Naz Wiessner, Muratpaşa’nın sahil bandında ciddi anlamda çarpık yapılaşma olduğunu ifade ederek, “Kentsel dönüşüm projem çok önemli. Bu konuyla ilgili olarak 3 senedir ciddi çalışmam var. Komşularım benim idealist bir insan olduğumu bildikleri için,  muhtar olmamı istediler ben de muhtarlığa talip oldum. Deniz Mahallesinde farkındalık yaratmak istiyorum. Kapı kapı dolaşıyorum, ben kimim ve neler yapacağımı anlatıyorum mahalle sakinlerine. Sosyal medyayı aktif kullanıyorum. Faacebook‘ta ‘Deniz Mahallesi Sakinleri’ adında bir grup açtım. Paylaşımlar yapıyorum. Teknolojiyi kullanarak katılımcı bir mahalle yönetimini hayata geçirmek istiyorum” diye konuştu.

Mahalle meclisi
Her apartmandan bir temsilciden oluşacak bir mahalle meclisi kurmak istediğini anlatan Naz Wiessner, “Whatsapp’ta bir meclis grubu kuracağım. Her apartman sakini 7/24 muhtar ile hızlı ve şeffaf bir şekilde iletişim kurabilecek. Koltukta oturma meraklısı değilim. Mahallem için gece gündüz çalışacağım. Kültür ve dayanışma merkezi projelerimiz arasında yer alıyor. Muhtar olursam belediyeden ilk talep edeceğim kültürel aktivitelerin yapılabileceği bir alan olacaktır. Kitap takası, çocuk oyuncak ve kıyafet takası, çocuklar ve gençler için ücretsiz ders, el sanatları ve müzik kursları düzenleyeceğiz. Kadınların el işlerini paraya çevirebilecekleri bir web sayfası açıp kermesler düzenleyeceğiz. Mahallelinin rahatça takılabileceği çay ve kahvenin çok ucuza satılacağı bir lokal açılmasını sağlayacağım” diye konuştu.

Hayvanlar da mahalle sakini
Muhtar adayı Wiessner, konuşmasını tamamladı: “Sokak hayvanları da bir mahalle sakinidir bir fon üzerinden kedi köpek evleri ve mama temini yapacağız. Çevre düzenlemeleriyle alakalı olarak mahalle esnafımız ve belediyemizle ortak çalışmalar yürüteceğiz. İnsan denizin olmadığı yerde, umut adına martı olmalı. Martı olmaya talibim. Yerel idareler, sistemin mihenk taşlarıdır. Muhtarlık, belediyeler ile mahalleli arasında bir çözüm aracıdır. Muhtarlığı değerli kılan siyasi ve bürokratik ilişkilerdir. Muhtar mahallenin nabzını iyi tutmakla mükelleftir ben de kazandığım takdirde aynısını yapacağım. Mahallemde ne kadar ihtiyaç sahibi, engelli, yaşlı, yalnız çocuk yetiştiren kadın, çocuk oranı var takip edeceğim. Muhtar sadece elektrik direklerini kontrol eden değildir. Muhtar mahallenin ruhuna dokunmalıdır. İlçemizin güzide mahallesi olan Deniz Mahallemizde taş üstüne taş koymak en büyük amacımdır. Devlet kurumlarıyla olsun, STK ve belediye ile ilgili diyaloglarıyla olsun mahallemize en güzel hizmet akışının sağlanması için çaba sarf edeceğim.”

­

Esra ALTUNKES


YORUMLAR

  • 2 Yorum