Reklam
Reklam

Muratpaşa’da spor şenliği

Her yaş grubunu sporla buluşturan Muratpaşa Belediyesi, spor şenliği düzenledi. Şenliğe, Muratpaşa Belediyesi yaz spor okulları öğrencisi binlerce çocuk katıldı

Muratpaşa’da spor şenliği

Her yaş grubunu sporla buluşturan Muratpaşa Belediyesi, spor şenliği düzenledi. Şenliğe, Muratpaşa Belediyesi yaz spor okulları öğrencisi binlerce çocuk katıldı

Muratpaşa’da spor şenliği
08 Ağustos 2019 - 17:17

Her yaş grubuna yönelik
Spor altyapısı için kente kazandırdığı tesisler kadar, her yaş grubuna yönelik spor eğitimiyle de dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi, spor şenliği düzenledi. Etiler Mahallesi’nde bulunan Mustafa Çetin Kaya Stadı’nda Spor İşleri Müdürlüğü’nce düzenlenen şenliğe, spora Muratpaşa Belediyesi’nin yaz spor okulları kurslarında adım atan binlerce çocuk ve velileri katıldı. Küçük sporcuların yeteneklerini sergilediği spor şenliği, Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın mini konseri ve geçit töreni ile başladı. Spor şenliğine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, küçük sporcularla tek tek ilgilenirken, “Sizleri çok seviyoruz, sizlere çok güveniyoruz. Türkiye’mizi ve şehrimizi sizlere emanet edecek olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.
 
Hep hayattan yana olun
Küçük sporcular ve velilere seslenen Başkan Uysal, hayatı sevmeye dair yapılan her şeyin aynı zamanda insanı sevmeyi de içerdiğini belirtti. Uysal, “Bizler, aslında sadece spor yaptırmıyoruz. Çocuğumuzun yaşam enerjisini, sevgi dünyasını düzenliyor, empatisini ve hoşgörüsünü geliştiriyoruz. O yüzden spor; hayata dair bir şeydir. Hayata dair olan şeyler de; bizleri organize eden, mutluluğa, centilmenliğe, doğru alışkanlıklara sevk eden, geleceğimizi de aydınlatan şeylerdir. Sanatı, sporu sevmek; hayatı sevmek, ilimi, irfanı, insanları, geleceği sevmektir” diye konuştu. Başkan Uysal daha sonra, ‘Ömrünüz boyunca pozitif duygular ile hayata bakın, hep hayattan yana olun, hayatı sevin, insanları sevin’ diyerek öğüt verdiği çocuklarla birlikte ‘Yaşasın spor, yaşasın sanat, yaşasın hayat’ sloganını söyledi.
 
29 Ağustos’ta tamamlanacak
Öte yandan Muratpaşa Belediyesi yaz spor okuları kursları, çocuk ve gençlere yönelik olarak; yüzme, futbol, tenis, basketbol, hentbol, voleybol, cimnastik, bale, taekwondo, judo, güreş, badminton, squash, masa tenisi ve hokey branşlarında düzenlendi. Yetişkinlere yönelik olarak ise; squash, badminton, fitness, su cimnastiği, pilates, yoga, wellness, bisiklet branşlarında düzenlendi. Toplam 4 bin 750 öğrencisi olan Muratpaşa Belediyesi yaz spor okulları kursları 17 Haziran 2019’da başladı ve 29 Ağustos 2019 tarihinde tamamlanacak.
İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum