Reklam
Reklam

O sanık beraat etti

Kasten adam öldürmekten ve kasten adam yaralamaktan yargılanıyordu; avukatlarının savunmasıyla tahliye oldu

O sanık beraat etti

Kasten adam öldürmekten ve kasten adam yaralamaktan yargılanıyordu; avukatlarının savunmasıyla tahliye oldu

O sanık beraat etti
12 Şubat 2019 - 18:32

Olay, 2 Eylül 2018 günü Antalya Konyaaltı sahilinde yaşandı. Baba M.T.; ailesi ile birlikte Antalya Konyaaltı Beachpark’ta bir büfeyi işletiyordu. Büfenin kapanacağı saatlerde yorgun düşen M.T. ve eşi, büfenin yakınındaki şezlonglara uzandı. Bu sırada T. çiftinin 17 yaşındaki oğulları M.T. de dinlenmek için büfeye yakın parkta babası M.T.’ye ait araca bindi. Aile; Beachpark bekçisini beklemeye başladı.

Bir grubun saldırısı

Bu sırada aile; çoğunluğu Mersin’den bir kısmı ise farklı kentlerden Antalya’ya geldiği tespit edilen kadınlı erkekli bir grubun saldırısına uğradı. Dava dosyasına göre grup önce Lara’da bir meyhanede eğlendi, ardından 2-3 araç ile birlikte Konyaaltı sahiline geldi. Aşırı alkollü olduğu ortaya çıkan kadınlı erkekli grup; Konyaaltı’nda önce yoldan geçen bir araç içerisindekilere sataştı, daha sonra bahse konu sahil büfesine geldi.

Şişeleri fırlattılar
Büfenin önünde bulunan boş bira şişelerini alan grup, içinde çocuk M.T.’nin uyuduğu aracın ön camına fırlattı. Aracın camını patlattı. Bu sırada M.T.’nin büyük oğlu da büfe içerisinde bulunuyordu. Kardeşine ve babasının aracına zarar verilmesine tepki gösteren büfe içindeki büyük oğul da boş bira şişelerinin hedefi oldu. Araçtan inen 17 yaşındaki M.T.’nin kafasında boş bira şişesi de patlatan grup, kardeşini korumak için araya giren abisini de kolundan yaraladı.

İki oğul ve bir babayı yaraladılar
Sesleri ve çığlıkları duyan anne baba edinilen bilgiye göre olay yerine koştu. Grup bu kez de bir bira şişesini babanın başında parçaladı. Yaralı şekilde çocuklarını arkasına gizleyen baba, koruma içgüdüsüyle eline geçirdiği bir bıçağı gruba doğru rastgele savurmaya başladı. Saldırganlardan üçü, bıçak darbeleriyle yaralandı. İşletme sahibi olay yerine polis çağırdı. Polis kısa sürede olay yerine ulaştı. Biber gazı sıkarak saldırganları çok zor bir şekilde gözaltına alabildi.

Yaralılar tedavi altına alındı
Gruptaki 3 yaralı ile büfeyi işleten 2 oğul ve baba tedavi altına alındı. Yaralananlardan biri kaldırıldığı hastanede yapılan ameliyat sonrası enfeksiyon kapma neticesinde bir ay sonra yaşamını yitirdi. Baba M.T. ise kasten adam öldürmek ve kasten adam yaralamak suçlamasıyla tutuklandı. Ağır cezada hakkında dava açıldı.

Avukatlarının savunmasıyla tahliye
Son duruşma 9 Şubat 2019 günü Antalya 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Baba M. T. kasten adam öldürmek ve kasten adam yaralamak suçlamasıyla tutuklu olarak hakim karşısına çıktı. Duruşmada büfe işletmecisi baba M.T., ünlü ceza avukatı Rıdvan Yıldız ve ekibinde yer alan avukatlar Fatih Kalelioğlu ve Mehmet Can Aksoy’un yaptığı savunma sonucu tahliye edildi.

Şükrü AĞIRMAN


YORUMLAR

  • 0 Yorum