Reklam
Reklam

Öğrenciler Polikart'ı sevdi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ޞube Müdürü Murat Yaşar Çetin, yaptığı açıklamada, polikart uygulamasının 3 yıl önce başlatıldığını belirtti.

Öğrenciler Polikart'ı sevdi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ޞube Müdürü Murat Yaşar Çetin, yaptığı açıklamada, polikart uygulamasının 3 yıl önce başlatıldığını belirtti.

Öğrenciler Polikart'ı sevdi
13 Aralık 2010 - 15:18

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Müdürlüğü'yle ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından örnek proje seçilen 'Polikart' uygulamasının öğrencilerin davranışlarında önemli değişiklikleri sağladığı bildirildi

14 okulda yaygınlaştırıldı
Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ޞube Müdürü Murat Yaşar Çetin, yaptığı açıklamada, polikart uygulamasının 3 yıl önce başlatıldığını belirterek, ilk olarak 3 pilot okulda uygulanan projenin Baraj İlköğretim Okulu'nda da başlatılmasıyla 14 okula yaygınlaştırıldığını söyledi. Projeye öğrenci, veli, öğretmen ve okul yöneticileri tarafından olumlu tepkiler geldiğini kaydeden Çetin, ''Çocuklara, çevre bilincinden tutun, hayvan sevgisi, ağaç sevgisi, ödevini zamanında yapma, okula temiz gelme, eksik malzeme getirmeme, sınıf içerisinde sessiz olma, arkadaşlarıyla uyum, yaşlılara saygı, trafik kuraları konusunda olumlu davranışlar kazandırıldı'' dedi.

Aileler teşekkür ediyor
Yaşar Çetin, Polikart uygulamasına katılan çocukların hasta olan komşularını ziyaret etmek istediklerini, otobüste hamile ve yaşlılara yer verdiklerini kapydetti. Bunu gören ailelerin okul idaresine mektup yazıp ''Polikart uygulamasından sonra çocuğumuzun davranışlarında değişiklik oldu, bizi de değiştirmeye başladı, bu çocuk güzel bir uygulama teşekkür ederiz' dediklerini aktaran Çetin, ''Bazı veliler çocuğunun emniyet kemeri takmadan otomobile binmediğini söylüyor ve proje için bizlere teşekkür ediyor'' diye konuştu.

Sponsor desteğiyle sürdürülüyor

AD, ANSİAD gibi sponsorların ekonomik desteğiyle yürütülen projenin yaygınlaştırılması için yeni sponsor arayışında olduklarını kaydeden Çetin, ''Proje ile 10 bin civarında öğrenciye ulaştık. Bu sayının artmasını hedefliyoruz'' dedi. Çetin ilköğretim düzeyindeki öğrencilere sosyal hayatta karşılaşabilecekleri sorunlar karşısında alternatif çözümler üretmelerini sağlamak konusunda rehberlik yapmak, farkındalık yaratarak ilgi düzeyini yükseltip sosyal bilinç kazandırmak, önemli sorunlardan biri olan trafikle ilgili konularda polikart kartları kullanarak eğitimi eğlenceli hale getirip maruz kalabilecekleri tehlikeleri önlemeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum