Reklam
Reklam

Okullar Ligi’nde kupa heyecanı

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini düzenlediği 2018-2019 Okullar Ligi, kapanış töreni ile sona erdi. Büyük mücadeleye sahne olan Okullar Ligi’nde şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Av. Cansel Tuncer’in elinden aldı

Okullar Ligi’nde kupa heyecanı

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl beşincisini düzenlediği 2018-2019 Okullar Ligi, kapanış töreni ile sona erdi. Büyük mücadeleye sahne olan Okullar Ligi’nde şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Av. Cansel Tuncer’in elinden aldı

Okullar Ligi’nde kupa heyecanı
11 Haziran 2019 - 16:03

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirdiği Okullar Ligi 5’inci Sezon Şampiyonlar Ligi’nde kupa heyecanı yaşandı.  Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinden 239 okul, 408 takım ve 8 bin öğrencinin katıldığı Okullar Ligi’nde 7 aylık mücadele sonunda şampiyonluğa ulaşan takımlar kupalarını aldı. Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleşen ödül törenine, Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Av. Cansel Tuncer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hami Dorul, TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Kupalar Tuncer’den

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Av. Cansel Tuncer, ödül töreninde çifte heyecan yaşadığını ifade ederek, “Okullar Ligi’nin 1’inci sezonunda ben TFF Akdeniz Bölge Müdürüydüm ve sizlerle bu heyecanı farklı bir kulvarda yaşamıştım. Şimdi görevi Ahmet Köksalan Müdürümüze devrettim ve Büyükşehir Belediyesi adına sizlere hitap etme şansını buluyorum. Sizler bizim istikbalimizsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in sizlere çok sevgi ve selamlarını getirdim, sizlerle gurur duyuyoruz” diye konuştu. 

Milli takıma sporcular yetişti

Tuncer, Okullar Ligi’nde gösterdikleri yetenekleri ve başarıları sayesinde Milli Takım’a kadar çıkan sporcuları hatırlatarak, “Okullar Ligi projemizde Milli Takım gururunu yaşamaya hak kazanan bu sahalarda mücadele ederek fark edilen sporcularımız oldu. Mustafa İnan, Berkay Aslan, Cenk Şen, Mustafa Erdilman ve Fehmi Koç’u burada anmak istiyorum. Buradan çıkıp ay yıldızlı formayı giymeye hak kazandılar ve bizlere haklı gurur yaşattılar” dedi. 

Gelişerek devam edecek

Büyükşehir Belediyesi’nin Okullar Ligi Projesi’ni her yıl geliştirerek sürdüreceklerini söyleyen Başdanışman Tuncer, “Hiç ara vermeden Okullar Ligi’ne devam edeceğiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı olmak yolunda çok çalışmanızı rica ediyorum. Spor yapmaktan vazgeçmeyin. Bu yıl okullar ligi 4 kategoride gerçekleştirildi. Futbol, Basketbol, Voleybol ve Oryantiring. İnşallah kategorileri de arttırmak suretiyle her yıl bu töreni yapıyor olacağız. Ödül almaya hak kazanan tüm sporcularımızı, ailelerini, malzemecisinden teknik direktörüne kadar tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.  Başdanışman Av. Cansel Tuncer, şampiyon takımlara kupalarını takdim ederek toplu fotoğraf çektirdi.


İŞTE ŞAMPİYONLAR:

Futbol

Minikler  : Mimar Sinan İlkokulu

Küçükler :Mobil Ortaokulu

Yıldızlar  : Arslanlar Ortaokulu

Gençler   : Antalya Lisesi 


Futbol  Şampiyonlar Ligi

Küçükler: Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu

Yıldızlar : Mecdude Başakıncı Ortaokulu

Gençler  : Antalyaspor Lisesi 

Basketbol

Küçükler : Özel  Akant Koleji

Yıldızlar  : Özel Başarı Koleji

Gençler   : Doğa Koleji 

Basketbol Şampiyonlar Ligi

Küçükler  : İstek Muratpaşa Koleji 

Yıldızlar   : Mecdude Başakıncı Ortaokulu

Gençler    :  İstek Muratpaşa Koleji 

Voleybol

Küçükler  : Ahmet Leman Baydar Ortaokulu

Yıldızlar   : Özel Bilim Koleji 

Gençler    : Aksu Fen Lisesi 

Voleybol Şampiyonlar Ligi

Küçükler : Mecdude Başakıncı Ortaokulu

Yıldızlar   : Mecdude Başakıncı Ortaokulu

Gençler    : Açı Koleji 

Oryantirik 

Küçükler Kızlar: Başöğretmen Atatürk Ortaokulu

Küçük Erkekler: Meryem Mustafa Ege Ortaokulu

Yıldız Kızlar      :  Başöğretmen Atatürk Ortaokulu

Yıldız Erkekler : Başöğretmen Atatürk Ortaokulu

Genç Kızlar       :  Antalya Lisesi 

Genç Erkekler :  Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum