Reklam
Reklam

Organ mafyasıyla zor bir yıl geçirdik

Organ mafyasıyla zor bir yıl geçirdik

Organ mafyasıyla zor bir yıl geçirdik
31 Aralık 2010 - 10:55

Medical Park Antalya Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, organ mafyası olaylarıyla zor bir yıl geçirdiklerini, kendi odasından 15 kişiyi polise teslim ettiğini açıkladı

Polisle arkadaş olduk
Medical Park Antalya Hastanesi, Genel Müdürü Tarkan Ayçetin, Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş Dedeman Otelde Organ Nakli Merkezinin 2010 yılı çalışmalarını değerlendiren basın toplantısı düzenledi. Prof. Dr. Demirbaş, Polis ile neredeyse arkadaş olduk. Bu yıl evrak sahtekarlığı yaparak nakil olmak isteyen 15 kişiyi benim odamdan emniyete teslim ettim. Bir yandan yılda bu kadar ameliyat yaparken, bir yandan da özel dedektiflik brövesi almaya hak kazandım gibi görünüyor. Artık bu kötü niyetli insanlar Antalya'dan sanıyorum elini, eteğini çekmişlerdir dedi.

544 nakil yaptık
Medical Park Antalya Hastanesi olarak her geçen yıl çıtayı yükselttiklerini belirten Prof. Dr. Demirbaş, Geçen yıllarda yaptığımız çalışmalara yönelik eleştiriler bizi kamçıladı. Bu sene çıtayı biraz daha yükselttik. 2010 yılında 518 böbrek, 17 karaciğer, 9 pankreas olmak üzere toplam 544 organ nakli gerçekleştirdik. İki yıl önce faaliyete geçen merkezimiz, dünyanın en büyük organ nakil merkezi haline geldi şeklinde konuştu. Prof. Dr. Alper Demirbaş, Her gelen hastaya nakil yapamıyoruz fakat çok sayıda hastaya nakil yapıyoruz, yaptığımız nakillerin başarı oranları ortada diye konuştu.

Sahte nüfus cüzdanı
2010'un organ mafyası olaylarıyla da zor bir yıl geçirdiklerini ifade eden Demirtaş, Etik kurullarından geçen hastaları ameliyat etmek zorundayız. Bu olayların ardından etik kurulların yapısı değişti ve kurul artık Sağlık İl Müdürlüğü'nde toplanmaya başladı. İnsanlar her yolu denemeye başlıyor. Artık sahte bir nüfus cüzdanını rahatlıkla anlayabilirim çünkü hepimiz birer dedektif olduk dedi. Demirbaş, sözlerine Türkiye'de organ bulamadığı için her saat bir kişinin hayatını kaybettiğini de ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum