Reklam
Reklam

Yine aynı otopark yine çekici skandalı!

Usulsüz araç çekip vurgun yapmaktan yargılanan Tunahan Otoparkı iddiaya göre vatandaşın kazalı aracını otaparka çekti, üstüne de iki katı ücret aldı. Vatandaş da dolandırıcılık iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu

Yine aynı otopark yine çekici skandalı!

Usulsüz araç çekip vurgun yapmaktan yargılanan Tunahan Otoparkı iddiaya göre vatandaşın kazalı aracını otaparka çekti, üstüne de iki katı ücret aldı. Vatandaş da dolandırıcılık iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu

Yine aynı otopark yine çekici skandalı!
19 Temmuz 2019 - 18:26 - Güncelleme: 19 Temmuz 2019 - 18:28

180 yerine 348 liralık fiş verildi
Vatandaş İsmail Toprak 2 Temmuz 2019 günü Antalya Kepez’de belediye binasının önündeki altgeçitte 07 AAE 842 plakalı aracıyla akşam saatlerinde kaza yaptı. Tek taraflı kaza sonrası özel bir çekici çağırdı. Ancak polis iddiaya göre normal çekiciyi geri gönderdi. Polis, ardından emniyetin işlerini yapan Tunahan Otoparkının çekicisini çağırdı. Otomobil, Muratpaşa ilçesinde Meydan Kavşağındaki Tunahan Trafik Otoparkına çekildi. 6 gün sonra araç alınmaya gidildiğinde ise bir şok yaşandı. 8 Temmuz günü İsmail Toprak’a “ısrarla” istemesi sonucu “Çekici 200, çekici 100, otopark 48, KDV 53.08” olmak üzere toplam 348 liralık bir fiş verildi.

‘Biz çok emek verdik’ savunması
İsmail Toprak çekici ücretinin yüksekliğinin sebebini sorduğunda görevliler iddiaya göre “Gece araç çekim ücreti 200 lira, şimdi buradan sanayiye götürmek için de 100 lira alıyoruz. Geri kalan ücret de otopark ve KDV ücreti” dedi. İsmail Toprak bunun üzerine çekici firmasının kapısındaki tabelayı göstererek “Tabelanızda gündüz çekici ücreti 85 lira, gece 90 lira yazıyor. Kazalı araçlar için ise gündüz 90 gece ise 100 lira yazıyor. Buna göre benim size çekici ücreti olarak 90 artı 90 olmak üzere 180 lira artı otopark ücreti ödemem gerekiyor” dedi. İki taraf arasında sözlü tartışma yaşandı. Otopark görevlisi, gece çekim ücretinin yüksekliği için iddiaya göre “Biz çok emek verdik tabii ki alacağız” dedi.

‘Hakkımı kimseye bırakamam’
İsmail Toprak bunun üzerine ilgili kurumlara başvurdu, çeşitli birimlere müracaat etti ve şikâyetçi oldu. Ayrıca avukatıyla beraber savcılığa giderek Tunahan Otoparkı hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Toprak, “Benim şikâyetçi olacağımı öğrenince daha sonra beni telefonla aradılar. Biz de gittik. Benden özür dilediler. Paramızı iade etmek istediler. Ancak biz bunu kabul etmedik. Kendilerine de gerekli yerlere şikâyette bulunacağımızı söyledik. Ben internette bu firmayı araştırdım. Yıllardır bu işi bu firma yapıyormuş ve bunlarla ilgili adliyelik bazı olaylar yaşanmış. Bu firmanın yetkilileri yargılanmış. Ben hakkımı kimseye bırakamam” dedi.

Dolandırıcılık iddiası
“Zaten kaza geçirmiştim ve aracım yan yatmıştı. Ben olayın şokunu yaşarken bir de benden tüm itirazlarıma rağmen fazla para aldılar” diyen İsmail Toprak, “Arabamı otoparka çektiklerinde benden neden fazla ücret talep ettiklerini sorduğumda otopark görevlisi bana ‘Biz çok emek verdik tabii ki alacağız’ dedi. Bu zaten senin görevindir, sen zaten arabayı çekiciye yüklemek için bekliyorsun benden emek verdiğin için nasıl fazla para talep edip alabilirsin, bunu anlayamıyorum. Alenen insanların dolandırıldığını düşünüyorum. Savcılığa ve ilgili kurumlara başvurdum. Hesap versinler” iddialarında bulundu.

Polis operasyon yapmıştı
Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri 6 aylık teknik takibin ardından 7 Şubat 2018’de, aralarında dönemin Trafik Denetleme Şube Müdürü Mustafa S.’nin de bulunduğu 8'i polis 17 kişiyi gözaltına almıştı. Usulsüz araç çekip vurgun yaptığı öne sürülen çeteyi 6 ay izleyip operasyon yapan polisin operasyonu sonrası Tunahan Otopark işletmecisi ve Trafik Denetleme Müdürüyle birlikte 8’i polis 11 kişi tutuklanmıştı.

Şükrü AĞIRMAN


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum