Reklam
Reklam

Özel Sporcular ޞenliği yapıldı

Özel Sporcular ޞenliği yapıldı

Özel Sporcular ޞenliği yapıldı
25 Aralık 2010 - 14:39

Akdeniz Üniversitesinde 1. Konyaaltı Özel Sporcular ޞenliği yapıldı

İlk kez düzenlendi
Konyaaltı Kaymakamlığı, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Gereksinimli Kişiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle 1. Konyaaltı Özel Sporcular ޞenliği düzenlendi.

Kurtcephe'nin sözleri
BESYO'ya ait spor kompleksinde gerçekleştirilen şenliğin açılışında konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, her biri diğer insanlar kadar değerli, yaratıcı gençlerin bu şenlikte biraraya geldiğini kaydetti. Bu gençlere verilecek imkanlarla neler yapabileceklerini herkesin göreceğini belirten Kurtcephe, bu gençlerin Türkiye'nin adını dünyaya duyuran isimler çıkacağına dikkati çekti.

İnsana verilen değer
Engellilere yönelik çalışmalarda dayanışma ve insana verilen değerin önemine değinen Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe, ''Önemli olan insana verilen değer ve fırsattır. Yeter ki bizim düşüncelerimizde engel olmasın'' dedi. Törende özel sporcular protokol üyelerine verdikleri desteklerden dolayı birer madalya taktı. Bir gün süren şenlikler boyunca atletizm, yakantop, bowling, basketbol, voleybol, futbol, tenis karşılaşmaları yapıldı. Karşılaşmalar sonunda sporculara sosyal-sportif etkinlikler sertifikası ve madalya verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum