Reklam
Reklam

Piyano Festivali Spivakov'la bitti

Alkışların dinmek bilmediği konserde, Spivakov dört kez bis yaptı.

Piyano Festivali Spivakov'la bitti

Alkışların dinmek bilmediği konserde, Spivakov dört kez bis yaptı.

Piyano Festivali Spivakov'la bitti
18 Aralık 2010 - 14:12

11. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, klasik müziğin en önemli isimlerinden şef Vladimir Spivakov yönetimindeki Moskova Virtüözleri Oda Orkestrası'nın verdiği unutulmaz bir konserle son buldu

Gelecek yıl programı
Alkışların dinmek bilmediği konserde, Spivakov dört kez bis yaptı. Konserde, piyanist Mikhail Lidsky, soprano Alevtina Yarovaya ve trompette Kirill Soldatov solist olarak yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, katılımlarından ötürü tüm sanatçılara ve festivalin sanat yönetmeni piyanist Fazıl Say'a teşekkür etti. Festivalin gelecek yıl 25 Kasım-15 Aralık 2011 tarihleri arasında yapılacağını duyuran Akaydın, açılış konserini de Fazıl Say, Gürer Aykal ve Gábor Boldoczki'nin vereceğini duyurdu.

Dört kez bis yaptı
Konser Neruda'nın 'Trompet ve Yaylı Çalgılar İçin Konçerto'suyla açıldı piyanist Mikhail Lidsky'nin katılımıyla ޞostakoviç'in 1 numaralı 'Piyano, Trompet ve Yaylı Çalgılar İçin Konçerto'suyla devam etti. Konserin ikinci bölümünde orkestraya soprano Alevtina Yarovaya eşlik etti Rossini'nin 3 numaralı 'Sonat'ı ve Boccherini'nin 23 numaralı 'Senfoni'si seslendirildi. İzleyenlere baştan sona büyüleyici bir akşam yaşatan şef Spivakov, dinmek bilmeyen alkışlar üzerine seyirciyi defalarca selamladı, dört kez bis yaptı. Orkestra, Mozart, Çaykovski, Brahms gibi bestecilerden kısa örnekler sundu.




YORUMLAR

  • 0 Yorum