Reklam
Reklam

Piyano şöleni başladı

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Barbaros Büyükakkan ve Symphonic Project konseriyle başladı

Piyano şöleni başladı

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Barbaros Büyükakkan ve Symphonic Project konseriyle başladı

Piyano şöleni başladı
17 Kasım 2019 - 16:22

30 Kasım’a kadar dünyaca ünlü, yerli ve yabancı birçok yıldızı Antalya’da buluşturacak olan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, muhteşem bir gece ile açılış yaptı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen festival, bariton Barbaros Büyükakkan ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project konseri ile başladı. Barbaros Büyükakkan, güçlü sesi ve 5 dilde söylediği dünya müzikallerinden, caz standartlarından ve klasikleşmiş Türkçe şarkılardan oluşan geniş repertuvarı ile beğenildi.
 
‘Antalya’nın yüzakı’
Konser öncesi festivalin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Piyano Festivali’nin ülkemiz ve Antalya için bir yüz akı olduğunu vurguladığını belirterek, “Antalya’mızın tüm güzelliklerinin yanı sıra, kültür ve sanatta da öncü olması ve uluslararası alanda gücünü her geçen gün artırması bizim en büyük mutluluğumuz. Sanata değer veren, sanatçısına vefa gösteren, kendi kültür mirasına sahip çıkan ve onu en iyi şekilde geleceğe taşıyan daha güzel bir Antalya’yı hep birlikte inşa edeceğimize inanıyor ve 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin güzelliklerle geçmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Ustalara saygı duruşu
Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserine Notre Dame de Paris müzikalinin efsane şarkılarından Belle ile başlayan Barbaros Büyükakkan, hemen her eserden önce misafirlerle duygularını paylaştı. Sanatçı ‘Sevdim Bir Genç Kadını’ ve ‘Lüküs Hayat’ şarkılarını seslendirmeden önce, Sevdim Bir Genç Kadını şarkısının sahibi, tangoların unutulmaz sesi Şecaattin Tanyerli ve aynı sahneyi paylaştığı için kendisini çok şanslı hissettiğini söylediği efsane tiyatro sanatçısı Haldun Dormen ile anılarını anlattı ve şarkılarını ustalara ithaf etti. Sanatçının, “Kasım ayında hayatın durduğu bir dakika var ve söylerken bile tüylerim ürperiyor. Atatürk’ün yattığı yer kalbimizdir. Var olduğumuz sürece de orada kalacaktır" sözleri, misafirler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Gecenin sonunda festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer, Şef Oğuzhan Kavruk ve Barbaros Büyükakan’a teşekkür plaketi ve çiçek verdi.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum