Reklam
Reklam
Reklam

RAHATLATAN AÇIKLAMA

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz, yüreklere su serpti. Yılmaz, “Herkesin gönlü rahat olsun. Antalyaspor yoluna kaldığı yerden devam edecektir” dedi

RAHATLATAN AÇIKLAMA

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz, yüreklere su serpti. Yılmaz, “Herkesin gönlü rahat olsun. Antalyaspor yoluna kaldığı yerden devam edecektir” dedi

RAHATLATAN AÇIKLAMA
21 Ocak 2021 - 16:30

Yeni vizyon
Fikret Öztürk ve Ali Şafak Öztürk’ün Antalyaspor’dan istifa etmelerinin ardından MYTV Türkiye kanalından Nur Baranlı’ya konuk olan Başkan Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu. “9 Şubat’taki kongreye kadar Antalyaspor’u sevenlerle birlikte kanaat önderlerimizin eşliğinde iyi bir tablonun oluşacağını düşünüyorum” diyen Yılmaz, “Herkesin gönlü rahat olsun. Antalyaspor yolana kaldığı yerden devam edecektir. Antalyaspor’u, yönetecek, şehrimizde çok kanaat önderi vardır. En kısa zamanda Antalyaspor’u yeni vizyonlara taşıyacak ekibi hep beraber el birliğiyle kuracağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Transfer tahtası kapalı
Transfer tahtasının kapalı olduğunu, açılması için de 4.5 milyon Avro gerektiğini sözlerine ekleyen başkan Yılmaz, mali tablodan da kısaca söz etti. Öztürk ailesinin borcun tamamını üstlendiğini söyleyen Yılmaz, “7 milyon 700 bin Avro ve yılsonuna kadar ödenmesi gereken de 70-80 Milyon TL civarında bir borç var. Bir miktar da gelir var. Şuanda gelir gider arasındaki fark 100 milyon TL. Bu rakamı da bundan sonra gelecek başkan ve yönetim kurulu bir şekilde şehrin dinamikleriyle birlikte çözeceğini düşünüyorum. Altından kalkılmayacak bir rakam değil” ifadelerini kullandı. Teknik direktör Ersun Yanal konusuna da değinen Yılmaz, “En kısa sürede hocamızla görüşeceğiz. Takımın ligde kalmasıyla alakalı bir endişe duyulması halinde devreye gireriz. Ersun Hoca’nın görevinden ayrılması diye bir şey söz konusu değildir. Takımın başındadır. Hocamız şuan için bu takımın yeterli olduğunu söylemiştir” dedi.

Müracaat eden yok
Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı’nın önümüzdeki günlerdeyapması gereken bir seçimi yoktur. Kongrenin takvimi doğrultusunda ben ve bütün arkadaşlarım görevine devam edecektir. Şuandaki seçim olan tek konu Antalyaspor A.Ş ile ilgilidir.Vakıf ve dernek başkanlığımda kimseye hiç kimseye ayrımcılık yapmayacağız. Bu takım Antalya’nın takımı. Antalya’daki bütün paydaşlarımızın bu işin içerisinde yer almasını istiyoruz. İnşallah 9 Şubat’a kadar Antalya’da yaşayan, Antalya’da kazanan, isim olmuş, marka olmuş bir kurul oluşturma gayreti içerisinde olacağız. Şuana kadar bize başkanlık için müracaat eden olmamıştır.” 

Kasım ÇİÇEK

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum