Reklam
Reklam

Sağlık-Sen: Alkış değil hakkımızı istiyoruz

Sağlık-Sen Antalya Şubesi’ne üye sağlık çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklaması ile ‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’ diyerek ek ödemelerin adil bir çözüme kavuşmasını istedi

Sağlık-Sen: Alkış değil hakkımızı istiyoruz

Sağlık-Sen Antalya Şubesi’ne üye sağlık çalışanları, İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptıkları basın açıklaması ile ‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’ diyerek ek ödemelerin adil bir çözüme kavuşmasını istedi

Sağlık-Sen: Alkış değil hakkımızı istiyoruz
29 Eylül 2020 - 17:51

Sağlık-Sen Antalya Şubesi'ne üye sağlık çalışanları Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanlarının her insan gibi evlerini geçindirmek zorunda olduğunu ve aldıkları maaşın karşılığını kat kat verdiklerini belirten Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, "Evimizden, çocuklarımızdan, sosyal hayatımızdan fedakarlık yaparak gece gündüz halkımızın sağlığı için çaba gösteriyoruz. Bugün yaşadığımız ağır iş yükü altında ezilme, bulaşıcı hastalık ile karşılaşma riski, ruhen ve bedenen yaşadığımız travmalar ve yıpranma gün geçtikçe daha da artmaktadır. Sağlık çalışanlarının emeklerinin karşılığını alamaması, uğradığı hak kayıpları, Sağlık Bakanlığının bu sorunlara kör ve ilgisiz olması artık tahammül edilemez bir noktaya gelmiştir" dedi.
 
‘Çözüm değil, sorun üretiyor’
Yıllardır sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan ek ödeme meselesinin adil bir çözüme kavuşması gerektiğinin altını çizen Kuluöztürk, "Bu sistemin artık tamamen sonlandırılması, artık sağlık çalışanlarının onuruna yaraşır şekilde, çürüyen döner sermayenin yerine aylık maaşlarımızın yükseltilerek yeni bir sayfanın açılması Sağlık-Sen olarak olmazsa olmaz talebimizdir dedik, demeye de devam edeceğiz. Yıllardır süregelen bir mağduriyet yaşıyoruz. Almamız gereken karşılık, ödenmesi gereken ek ödeme; ister yönetmelik kaynaklı deyin, ister başka bir gerekçe söyleyin ama ödenmiyor. Sağlık Bakanımız döner sermaye sisteminin daha adil bir yapıya kavuşması için çalışma yapacağını açıkladığında herkes gibi bizler de ümitlenmiştik. Ancak yapılan yeni düzenleme eski sorunları çözmediği gibi yeni sorunlar üretmiştir" ifadelerini kullandı.
 
‘Artık feryat ediyoruz’
Hiç kimsenin memnun olmadığı bir sistemi yürütmeye çalışmanın doğru olmadığını vurgulayan Sinan Kuluöztürk, "Artık feryat ediyoruz. Üç günlük alkış sesleri bizim feryadımızı bastıramaz. Üç günlük alkış ile evdeki çocuğumuzun karnını doyuramazsınız. Üç günlük alkış sesleri ile alın terimizin karşılığını veremezsiniz. Artık sağlık çalışanlarının insani ve mesleki onuruna yaraşır şekilde, biten-giden döner sermayenin yerine aylık maaşlarımızın yükseltilerek yeni bir sayfanın açılması olmazsa olmaz talebimizdir. Sağlık çalışanları açısından artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Bizler artık her ay ne kadar döner sermaye yatacak endişesi taşıdığımız hiçbir sağlık çalışanının memnun olmadığı, bu köhnemiş ek ödeme düzeninden kurtulmak istiyoruz" şeklinde konuştu. Yapılan açıklamanın ardından sağlık çalışanları olaysız bir şekilde dağıldı.
Ramazan BOZCA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum