Reklam
Reklam
Reklam

SALON MÜJDESİ

AK Partili Tanır sordu, Başkan Böcek yanıtladı

SALON MÜJDESİ

AK Partili Tanır sordu, Başkan Böcek yanıtladı

SALON MÜJDESİ
08 Haziran 2021 - 16:21

Antalyalıların büyük bir çoğunluğunun anılarının olduğu Atatürk Spor Salonu yine eski ismi ve eski haliyle hizmet vermeye devam edecek
 
Salonun akıbetini sordu
Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı dün gerçekleşti. 97 gündem maddesi meclis üyelerinin oylarıyla karara bağlandı. Gündem maddeleri öncesi parti grup sözcüleri söz aldı, değişik konulara dikkat çekti. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Sözcüsü Nafiz Tanır da söz alarak Işıklar’da bulunan Atatürk Spor Salonu’nun akıbetini sordu. Mayıs ayı meclisinde spor salonuna yeniden Atatürk Spor Salonu ismini verdiklerini belirten Tanır, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e oranın son durumu hakkında sorular sordu.
 
Açıklama istedi
Tanır, “Antalyalılar beni arayıp ‘O alan yeniden kapalı spor salonu oluyor mu?’ diye soruyor. Ben de oranın yarı açık olarak belirtilmiş olduğunu söyledim. Başkan Böcek’e de kapalı spor salonu önerimi ilettim. Kapalı spor salonu yapılmasının yararlı olacağını belirttim. Yarı açık mı, kapalı mı olacak bir belirsizlik var. Basında oranın yarı açık olacağı, yeni bir düzenlemeyle etrafında ticari alanlar oluşacağı yazıldı. Böyle bir şey yapılacaksa buna katılmak mümkün değil. Orayı nasıl kullanacağız? Etrafında neler var? Bu konuda bir açıklama yaparsanız, bilgilendirirseniz Antalyalılara net bir cevap olmuş olacak” dedi.
 
‘Kapalı olacak’
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, “Arkadaşlarıma şunu söyledim. Daha önce burada siyasi partilerin kongrelerinin yapıldığı, Antalyalı gençlerin sporunu yaptığı, hepimizin gençliğinin orada geçtiği günleri hatırlayınca oranın gerçekte kapalı olması gerektiğine karar verdim. O gün talimatı verdim. Arkadaşlarım orayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde oranın son durumunu kamuoyuna açıklayacağım” şeklinde konuştu.
 
Ramazan BOZCA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum