Reklam
Reklam

Şampiyon hakem

Antalya bölgesi kadın hakemlerinden Meltem Jülide Erol, yeşil sahalardaki başarısının yanı sıra, muaythai ve kick boks sporundaki madalyalarıyla da adından söz ettiriyor

Şampiyon hakem

Antalya bölgesi kadın hakemlerinden Meltem Jülide Erol, yeşil sahalardaki başarısının yanı sıra, muaythai ve kick boks sporundaki madalyalarıyla da adından söz ettiriyor

Şampiyon hakem
20 Haziran 2019 - 16:53 - Güncelleme: 20 Haziran 2019 - 16:55

Meltem Jülide Erol, dövüş sporuna ilgisinden dolayı 7 yıl önce muaythai ve kick boksa başladı. İlk yılında muaythai ve kick boks sporunda Türkiye üçüncülüğü elde eden Erol, iki branşta ulusal ve uluslararası müsabakalarda madalya kazandı. Muaythai sporunda 4 yıl önce Avrupa Kupası'nda üçüncülük kazanan Meltem Jülide Erol, 2016'daki Türkiye şampiyonasında da bronz madalyanın sahibi oldu.

Hem dövüşçü, hem hakem

Kazandığı madalyalarla ailesini gururlandıran milli sporcu, dövüş sporlarıyla uğraştığı dönemde hayatını kaybeden futbolcu arkadaşından etkilenerek futbol hakemliği kursuna başladı. İlk yılında amatör liglerde yan hakem olarak görev alan Meltem Jülide Erol, küçük yaş gruplarında da hakemlik yaptı. 2017 yılında katıldığı kick boks Türkiye şampiyonasında bronz madalya kazanan Erol, antrenman sürecinde yaşadığı sakatlık nedeniyle dövüş sporlarına 2 yıl ara vermek zorunda kaldı. Bu dönemde hakemliğe devam eden Meltem Jülide Erol, 3 yıldır amatör ligdeki farklı yaş gruplarında yan ve orta hakem olarak görev aldı.

Hayali büyük

Sakatlığının geçmesinin ardından Antalya Spor Salonu'nda antrenör Yasin Urlu yönetiminde muaythai antrenmanlarına devam eden milli sporcu Erol, ulusal ve uluslararası şampiyona hazırlıklarını sürdürüyor. Çok sevdiği hakemlik ve muaythai sporunu bir arada sürdürmek istediğini anlatan Jülide Erol, "İlk önce Türkiye şampiyonluğunu kazanarak, milli takıma seçilmeyi istiyorum. Hayalim Avrupa ve dünya şampiyonluğunu kazanmak" dedi.

Hedefi FIFAkokartı

Antalya bölgesi aday hakem klasmanında yer alan Meltem Jülide Erol, dövüş sporlarındaki başarısını hakemlikte de yeşil sahalara aktardı. Hakemlik hayatını başarıyla sürdürmeyi hedeflediğini anlatan Jülide Erol, FIFA kokartlı yardımcı hakem olmayı hedeflediğini söyledi. Hakemlikte İzmir bölgesinden Melis Özçiğdem'i, yardımcı hakemlikte de Antalya bölgesinden Deybet Gök'ü örnek aldığını anlatan Jülide Erol, spor hayatındaki başarının yeşil sahada güvenini artırdığını vurguladı.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum