Reklam
Reklam

ޞartname aynı iddiası

Büyükşehir Belediyesi, Sayıştay raporundaki Halkkart ile ilgili iddialara yanıtların verildiğini, Halkkart'ın ihalesinin iptal edilmesini gerektirecek bir sonuç bulunmadığını öne sürdü.

ޞartname aynı iddiası

Büyükşehir Belediyesi, Sayıştay raporundaki Halkkart ile ilgili iddialara yanıtların verildiğini, Halkkart'ın ihalesinin iptal edilmesini gerektirecek bir sonuç bulunmadığını öne sürdü.

ޞartname aynı iddiası
15 Aralık 2010 - 13:44

Büyükşehir Belediyesi, Sayıştay raporundaki Halkkart ile ilgili iddialara yanıtların verildiğini, Halkkart'ın ihalesinin iptal edilmesini gerektirecek bir sonuç bulunmadığını öne sürdü. Savunmasını 'Halkkart ile Antkart'ın idari şartnameleri aynı' iddiasıyla yaptı

Büyükşehir Belediyesi'nden son günlerde basın organlarında Halkkart ihalesi ve A-Kent firması ilgili ortaya atılan iddialar üzerine yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: 'Halkkart için ortaya atılan iddialar Antkart için de Sayıştay raporu 43'üncü maddesinde yer almıştır. Söz konusu Sayıştay soruşturmasında yer alan iddiaya cevap verilmiş olup, ihalenin iptal edilmesini gerektirecek herhangi bir sonuç bulunmamaktadır. Diğer taraftan, Sayıştay denetçileri tarafından 2010'da, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan denetimde 22 ޞubat 2007'de yapılan Antalya'da Toplu Taşıma Ücretlendirme Otomasyonu ve Araç Takip Sistemlerinin Yazılım ve Montajını Yaparak İşletilmesi işinin ihalesini kazanan Antkart Kart Teknoloji Hizmetleri A.ޞ.'nin de bu iş için gerekli yeterliliğe sahip olmadığı işin ihale şartnamesindeki yeterliliklere uymayan Antkart Kart Teknoloji Hizmetleri A.ޞ firmasına verildiği belirtilmiştir.

Ankart'tan da istediler
Denetçiler, ihaleye giren firmalar için son 5 yılda yaptığı işlere ilişkin belge şartı olmasına ve ihaleye katılan Antkart Kart Teknoloji Hizmetleri A.ޞ.'nin ޞu anda devam etmekte olan projelerimiz olmakla beraber ihale konusu iş ile ilgili tamamlanmış projemiz henüz yoktur beyanına rağmen ihalenin Antkart Kart Teknoloji Hizmetleri A.ޞ. üzerine bırakılmasının sebeplerinin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Deveci, Meclis Üyeleri Esat Göyük, Cihan Bulut, Murtaza Tamyürek, Hüseyin Samani, Abdurrahman Yılmaz, Hukuk Müşaviri İbrahim Kurt, Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Engin Ertekin Güldan, Mail İşler Daire Başkanı Süleyman Çetin ve Hesap İşleri Daire Başkanı Ayşe Üstündağ tarafından izah edilmesini istemişlerdir. Halkkart ile Antkart'ın idari şartnameleri aynı olup Sayıştay Denetçileri tarafından her iki ihale için açıklama istenilmiş, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da gerekli izahatlar yapılmıştır.'
ޞükrü AĞIRMAN

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum