Reklam
Reklam

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle iftar yaptı

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle iftar yaptı

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE İFTAR
13 Mayıs 2019 - 18:07

Antalya Valiliği ev sahipliğinde şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar düzenlendi. İftar buluşmasına Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Tuncay Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur ve kurum müdürleri de katıldı. Yemekte konuşan Vali Münir Karaloğlu, Ramazan ayında iftar sofralarını toplumun farklı kesimleriyle paylaşmaya çalıştıklarını ve bugünkü iftar sofrasında şehit aileleri ve gazilerle birlikte olmaktan onur duyduklarını ifade etti.

Biz vatanı kutsal biliriz

Anadolu topraklarının vatan kılınması için çok büyük fedakârlıklar yapıldığına vurgu yapan Vali Münir Karaloğlu, "En büyük fedakârlığı elbette şehitlerimiz yaptı. Onlar bu topraklar için canlarından ve aziz kanlarından vazgeçtiler. Gazilerimiz yaptı. Onlar bu vatan için bir uzuvlarını kaybettiler, mücadele ettiler, gazi oldular. Bu topraklara basarken alelade bir arazi parçasına basıyormuşçasına basamayız. Her zerresi, her santimetrekaresi vatan toprağı olabilmek için aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulandı. Onun için biz vatanı kutsal biliriz" dedi.

Kıyamete kadar

Vatanı muhafaza etmek ve korumanın bu topraklarda yaşayan herkesin kutsal görevi olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Dün olduğu gibi yarın ve kıyamete kadar da korumak ve muhafaza etmek hepimizin görevi. Her birimiz de fedakârlık yapma sırası bize gelirse aynı şehitlerimizde olduğu gibi, gazilerimizde oluğu gibi şehit olmaya gazi olmaya da hazır olduğumuzu her zaman bütün dünyaya ilan ederiz. Bütün dünyayı verseler de, bu aziz vatanı vermeye de bırakıp gitmeye de niyetimiz yok. Kıyamete kadar bu aziz topraklar, bu aziz milletimizin olmaya devam edecek" diye konuştu.

Boynumuzun borcu

Millet olarak da devlet olarak da şehit yakınları ve gazilerle ilgilenmenin boyunlarının borcu olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, şehit yakınları ve gaziler için Çalışma, Güvenlik ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla her türlü desteği verdiklerini, her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Şehit yakınlarına "Başınız dik alnınız açık gezin" diyen Vali Karaloğlu  “Sizin yakınlarınız, bu topraklar için yapılması gereken en büyük fedakârlıkları yaptılar. Aziz canlarından aziz kanlarından vazgeçtiler. Onlar da sizler de bizler için çok kıymetlisiniz. Bu iftar sofrasını bizlerle paylaştığınız için her birinize teşekkür ediyorum" dedi. Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu iftar yemeğinin ardından şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.
DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum