Reklam
Reklam

Şeker, CHP İl’e adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Mustafa Şeker Antalya İl Başkanlığı’na resmen aday olduğunu açıkladı. Şeker, “Sorunlar bitecek CHP iktidar olacak” dedi

Şeker, CHP İl’e adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Mustafa Şeker Antalya İl Başkanlığı’na resmen aday olduğunu açıkladı. Şeker, “Sorunlar bitecek CHP iktidar olacak” dedi

Şeker, CHP İl’e adaylığını açıkladı
15 Aralık 2019 - 15:29

İşadamı Mustafa Şeker, CHP Antalya İl Başkanlığı’na aday olduğunu düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Şeker, yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci başladığını ilçe seçimlerinin ardından il başkanlık seçiminin yapılacağını söyledi. Şeker, “Adalet yürüyüşü ile başlayan süreç Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından oluşturulan strateji neticesinde ve yapılmış olan ittifak ile bir çok önemli Büyükşehir Belediyesi ve uzun yıllardır alınamayan ilçe belediyeleri tekrar partimize kazandırılmıştır” dedi.
 
Mevcut il yönetimine eleştiri
CHP’nin kazandığı başarıda emeği geçenlere teşekkür eden Şeker, “Ne yazıktır ki, bu başarıyı taçlandırmak ve elde edilen başarıyı daha da yukarıya taşımak konusunda partimizin il yönetimi ve il başkanımızın yeterli derecede emek vermediği yada eksik kaldığı görülmüştür. Partimizin Antalya’da daha iyi noktalara yükseltmek ve önümüzdeki yapılacak olan genel seçimlerde başarılı bir sonuç alınabilmesi için öncelikle parti tabanına sahip çıkmak gerekmektedir” diye konuştu.
 
‘Resmen adayım’ dedi
Şeker, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kırgın, dargın partililerimizi tekrar aktif hale getirebilmek için herkesi kucaklamak 19 ilçesi ile koordineli çalışan, geçmiş de yapılan yanlışlıklardan ders çıkartıp güçlü iradesi ile partimizi olması gerektiği gibi Antalya’da birinci parti seviyesine getirebilmek için canla başla çalışacak bir il yönetimi ve il başkanı eksikliği doğmuştur. Önümüzdeki 1 ya da 2 yıl içinde yapılması ön görülen genel seçimlerde partimizin uzun yıllardır özlemini çektiği iktidara bu kadar yakınken Antalya olarak hiçbir şekilde yanlış bir siyaset ya da yanlış bir seçim yapma lüksüne sahip değiliz. İyi bir yönetim, doğru kararlar, güçlü bir irade ile partimizi iktidara taşıyabiliriz. Bu bağlamda yeni bir düşünce ve yeni bir isim olarak il başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Değerli üyelerimizin sorunlarını, partimizin çözüm bekleyen meselelerini yakından takip eden ve çok iyi bilen bir yoldaşınız olarak sorunlar bitecek CHP iktidar olacak diyorum” 2015 yılında da aday olan Mustafa Şeker, uluslararası nakliyat ve kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteriyor. CHP’de 15 Aralık-12 Ocak tarihleri arasında ilçe kongreleri gerçekleştirilecek. İl Başkanlığı seçimi ise en geç  Şubat ayı sonunda yapılacak.
Umut ÖZEN

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum