Reklam
Reklam

Selülit ve G5 Masajı Hakkında Tüm Detaylar

Selülit, bütün kadınların ortak derdi, adeta korkulu rüyasıdır

Selülit ve G5 Masajı Hakkında Tüm Detaylar

Selülit, bütün kadınların ortak derdi, adeta korkulu rüyasıdır

Selülit ve G5 Masajı Hakkında Tüm Detaylar
22 Şubat 2020 - 15:59 - Güncelleme: 22 Şubat 2020 - 18:34

Selülit, bütün kadınların ortak derdi, adeta korkulu rüyasıdır. Selülit sorunu ile karşı karşıya olan, nasıl kurtulacağını bilemeyen ve G5 masajı nedir hakkında bilgi almak isteyenler için Beautyderm ile yaptığımız konuşmalar ve edindiğimiz bilgiler içeriğin devamındadır. Selülit nedir, selülit masajı nasıl yapılır? Sorularının cevabı aşağıdadır.

Selülit Nedir?

Selülit, cilt yüzeyinde meydana gelen ve portakal görüntüsü andıran cilt problemlerinden birisidir. Selülit, ciltte çukurlar oluşmasına neden olan, genellikle kalça veya karın bölgesinde baş gösteren bir problemdir. Selülit oluşumunun temel nedeni ise cildin üst katmanında zaman içerisinde birikmiş olan yağlardır. Selülitten kurtulmak için başvurulan birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler, mevcut selüliti azalttığı gibi, yenisinin oluşmasını da engellemektedir.

Selülit Oluşumu Nasıl Önlenebilir?

  • Abur-cubur yemek, selülite “Merhaba!” demenin ilk yoludur. Bu sebeple abur cubur yemekten vazgeçilmeli, özellikle gece geç saatlerde hareketsiz olunan zamanlarda tüketmekten kaçınılmalıdır.
  • Öğünler, sık sık ve az az yenecek şekilde ayarlanmalıdır.
  • Farklı gıda çeşitleri tüketilmelidir.
  • Çay ve kahve tüketimi azaltılmalıdır.
  • Tuz tüketimi bırakılmalı, bol su tüketilmelidir.
  • Selülitlerin çıkmak üzere olduğu bölgelere sıcak ve soğuk kompres uygulanarak kan akışı hızlandırılmalıdır.

G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı nedir, sorusuna kısa bir yanıt vermek gerekirse diğer adı ile selülit masajı olan ve profesyonel bir cihaz aracılığı ile uygulanıp vücutta kan dolaşımını hızlandıran bir masaj türüdür. Bu cihaz, uygulandığı bölgeye mekanik dalgalar yaymakta, bu sayede etki oranını arttırmaktadır.
G5 MASAJI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR VE YANITLARI

1.       G5 Masajı Uygulamasının Faydaları

Selülit masajı, katılaşmış yağların radikal hale getirilerek idrar aracılığı atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca G5 masajı, kan akışını da hızlandırdığı için bölgesel olarak incelmeyi desteklemektedir. Bazı kişiler bölgesel ağrılarının giderilmesi için bile G5 masajını yaptırmaktadır.

2.       G5 Selülit Masajı Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Bu masaj türü, vücudun her bölgesine yapılabilmektedir. Ağrıları dindirmek, bölgesel zayıflamak amacı ile bile masaj yaptıranlar vardır.

3.       G5 Selülit Masajı Uygulamasının Aşamaları ve Süresi

Bu masaj türü, çeşitli amaçlar ile yapılabilen, her amaç için de ayrı faydaları bulunan bir masaj türüdür. Ancak faydalarını görebilmek için uzman kişilere yaptırılması gereklidir. Selülitleri eritmek amacı ile yapılan masajda ise G5 cihazı aracılığı ile cilde titreşimler gönderilerek kan akışının hızlandırılması ve katılaşmış yağların hareketlenmesi sağlanmaktadır. Masaj, çeşitli krem ve yağlar ile de desteklenmektedir. Seans uzunluğu kişinin ihtiyaç durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 20 dakika civarındadır.

4.       G5 Selülit Masajı Herkese Uygulanabilir mi?

Kanama bozukluğu problemi bulunanlar, kalp pili takanlar, epilepsi hastası olanlar, sinir ve kas sisteminden kaynaklı herhangi bir hastalığı bulunanlar ve enfeksiyon kapmış olan kişilerde bu masajın uygulanması risklidir. Ayrıca hamile olan kadınlara ve son bir yıl içerisinde herhangi bir neden bağlı olarak yüz felci geçirmiş olan kişilerde de bu masajı uygulamak doğru değildir.

5.       G5 Selülit Masajı Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Selülit masajını yaptırmak isteyen kişilerin masaj öncesinde herhangi bir ağrı kesici, kas gevşetici, alkol veya kan sulandırıcı almış olmaması gerekir. Masaj yaptıran kişinin masaj esnasında hafif bir ağrı hissetmesi normaldir. Panik yapmayı gerektiren herhangi bir durum söz konusu değildir. Masaj sonrasında uygulanacak olan kremler, ağrıyı tamamen yok etmektedir. Masaj yaptıran kişilerin masaj sonrasında kısa yürüyüşler yapmaları da oldukça önemlidir.
Siz de selülit problemi yaşıyor ve “Nasıl kurtulurum?” diye düşünüyorsanız, doğru adrestesiniz!  https://www.beautyderm.net/ web sitemiz üzerinden detayları öğrenebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum