Reklam
Reklam

SENİ ‘KRAL’ YAPACAĞIM

Antalyaspor’da yeni transfer Aatif Chahechouhe ile takımın golcüsü Souleymane Doukara önemli açıklamalarda bulundu. Doukara’nın “Bana ne kadar asist yapacaksın sorusuna” cevap veren Aatif, “Seni gol kralı yapmak için elimden geleni yapacağım” diye yanıtladı

SENİ ‘KRAL’ YAPACAĞIM

Antalyaspor’da yeni transfer Aatif Chahechouhe ile takımın golcüsü Souleymane Doukara önemli açıklamalarda bulundu. Doukara’nın “Bana ne kadar asist yapacaksın sorusuna” cevap veren Aatif, “Seni gol kralı yapmak için elimden geleni yapacağım” diye yanıtladı

SENİ ‘KRAL’ YAPACAĞIM
09 Temmuz 2019 - 16:11

Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon hazırlıklarını Erzurum'un Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde sürdüren Antalyaspor'da yeni transfer AatifChahechouhe ile kırmızıbeyazlı takımın golcüsü SouleymaneDoukara, DHA’ya özel açıklamalarda bulundu.Geçen sezonun ortasında Fenerbahçe'den Çaykur Rizespor'a transfer olan Aatif, Karadeniz ekibinde çok hayati bir görev aldığını belirtirken, "Sezon ortasında çok zor durumda olan bir ekibe transfer oldum. Düşme potasındaydılar ve 12 puanları vardı. Bana verilen görev çok hayati bir görevdi. Kaptanlığı teklif ettiklerinde çok etkilendim. Rizespor'da elimden geleni yaptım" ifadelerini kullandı.

Korkmaz’a büyük övgü

Antalyaspor'a transfer olma sürecine de açıklık getiren Aatif, "Rizespor'la 6 aylık sözleşme imzalamıştım. Orada devam edebilirdim ama Rizespor bekleme taraftarıydı. Ben hayatımı bir an önce düzene sokmak istedim. Bu süreçte Antalyaspor'a geldim. Başkan Ali Şafak Öztürk bana gerçekten çok ilgi ve alaka gösterdi. Ben de kariyerime burada devam etmek istedim" dedi.Bülent Korkmaz'ın Türk futbolunda önemli bir yere sahip olduğunu bildiğini söyleyen Aatif, "Çok fazla antrenman yapamadık ama şunu söyleyebilirim ki oyuncularının arkasında yüzde 100 değil yüzde 200'lük bir itici güç durumunda. Bence Antalyaspor, hocamızla birlikte daha yüksek hedeflere yelken açabilir. Bülent Korkmaz, takımın arkasında olan, geleceğe yatırım yapan, takımı en iyi şekilde motive eden bir teknik direktördür" dedi.

Türk vatandaşı oluyor

Geçen sezon Türk vatandaşlığı için başvuru yaptığını söyleyen Faslı oyuncu, "Ben bu ülkede kendimi çok iyi hissediyorum. 7 senedir buradayım. Futbolu bıraktıktan sonra burada yaşamak istiyorum. Ben dahil ailem çok iyi Türkçe konuşuyor. Vatandaşlık konusunda Rizespor bana çok yardımcı oldu, onlara teşekkür ediyorum. Müslüman bir ülke olduğu için kendimi kalben buraya bağlı hissediyorum. Umarım en kısa sürede sonuçlanır" diye konuştu.

Daha da iddialıyız

Antalyaspor'un ligi 5-6 içerisinde bitirebilecek potansiyele sahip olduğunu belirten SouleymaneDoukara ise, "Geçen senenin başında çok iyi bir çıkış yakaladık ama daha sonra kısa bir düşüş yaşadık. Tekrardan toparlanmayı başardık ve daha iyi bitirebileceğimiz bir sezon geçirdik. Ligi 5-6 içerisinde bitirebilecek potansiyele, bunu yapabilecek oyuncuya, şehre ve yeteneğe sahibiz. Yeni transferlerle ilk 5-6 hedefimize ulaşma konusunda daha da iddialı olacağız" dedi.Yeni transfer Aatif'ın takıma çok şey katacağını söyleyen Fransız golcü, "Aatif, bize teknik olarak çok şey katacak. Aatif'ın gol atması, asist yapması ve golü kolaylaştıracak etkiye sahip olması bizim için çok önemli" ifadelerini kullandı.

Büyük düşünüyor

Motivasyonun her zaman gol atmak ve asist yapmak olduğunu belirten SouleymaneDoukara, "Amacım gol ve asist sayımı artırmak. Hedef belirlemedim. Amacım takıma katkı sağlamak. Maksimum düzeyde gol ve asist sayısına ulaşmak istiyorum. Lig çok zorlu ve kaliteli oyuncular var. Bana karşı zorlanan oyuncular olduğunu duymak beni gururlandırıyor. Ben de bazı oyunculara karşı çok zorlanıyorum. Geçen seneye göre kendimi geliştirebilirsem bu benim için çok iyi olur" açıklamasında bulundu. 

Birbirlerine sorular sordular

Antalyaspor'un iki önemli oyuncusu Aatif ve Doukara, birbirlerine sorular sordular. İşte birbirlerine sordukları sorular ve cevapları:

Aatif: Önümüzdeki yıl kaç gol atacaksın?

Doukara: Bilmiyorum, hedefimi açıklamak istemiyorum. Hedefim geçen yılın üstüne çıkmak

Doukara: Bana ne kadar asist yapacaksın?

Aatif: Sana maksimum düzeyde asist yapacağım kardeşim. Seni gol kralı yapmak için elimden geleni yapacağım.

Doukara: Kaç numaralı formayı giyeceksin?

Aatif: Uzun zamandır düşünüyorum, kararsızım ama 92 numara kalacak gibi. Sivas'ta giydim, Rizespor'da genç bir oyuncuda olduğu için giyememiştim. Şu anlık 92 gibi duruyor.
DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum