Reklam
Reklam

Serge'yi anlamak lazım

Serge'yi anlamak lazım

Serge'yi anlamak lazım
21 Aralık 2010 - 12:00

Serge'yi anlamak lazım
Serge çok özel bir oyuncu. Onu kullanmayı bilmek lazım. Ben geldiğimde kadrodaydı ama doğru kullandığımızı düşünüyorum kendisini. Çok da karakterli bir oyuncu, kendisinden çok memnunum. Bize olan faydasını sürdürecektir.

Proment'ten umutluyum
Ben Proment'ten ümidimi kesmiş değilim. Ailevi sorunları oldu. Bu sorunlarını çözmesi lazım. İlk kez de yurt dışına bu sezon çıktı. Bu gibi sıkıntılar yüzünden uyum sorunu yaşadı. Kendisini daha önce uzun süre izlemiştik. İzleyip beğendiğimiz, bu yüzden transfer ettiğimiz bir oyuncuydu, uyum sorununu atlatırsa kalitesini yansıtacağını düşünüyorum.

Sammy iyi kaleci
Sammy, 1990 doğumlu, iyi bir kaleci. İlk maçını Trabzonspor'a karşı oynamıştı, verdiğimiz şansları da çok iyi değerlendirdi, henüz genç bir kaleci. Gelecek için ben kendisine güveniyorum. Bence bir takımın üç kalecisi de iyi olmalı zaten. ޞuan üçü de iyi durumda. Gaziantepspor ile oynanan kupa maçında yaptığı hatanın cezasını çekiyor.

Kaliteden önce karakter
Karakterli, sorumluluklarının bilincinde olan oyunculardan kurulu bir takım olduğumuz için yeni gelenler zorluk çekmiyor. Kaynaşmaları takıma adapte olmaları kolay oluyor ve hem biz onların tecrübelerinden yararlanıyoruz, onlar da bizden yararlanıyor. Tamamen takım için yarattığınız ortamla ilgili bu. O yüzden oyuncunun kalitesinden önce karakterine bakıyorum.

Bu da yeter
İlkem, Erkan, Yenal ve Tuna eski takımlarında yedek oyuncu olmalarına rağmen kendilerine güvenip takıma dahil olmalarını sağladım. Bu oyunculardan da rahatsız değilim. Ellerinden geldiği kadarını bana vermeye devam etsinler bu da yeterli şimdilik.

Veysel takımda kalacak
Ligin ilk yarısında gol atamamış olması fark etmez. Veysel gollerini yine atmaya devam edecektir. Zaten Veysel oynasın, oynamasın takımda çok değerli bir yeri, pozisyonu var. Tecrübesi ve karakteri bizim için çok önemli, bizimle kalmaya devam edecek.

Zitouni toparlanır
Her futbolcunun böyle dönemleri olabilir, geçici olduğunu düşünüyorum. Bundan başka sakatlık sorunları da yaşadı. Kadromuz da dar olduğu için kendisini yeteri kadar hazırlayamadan oynatmak zorunda kaldım, bu da toparlanmasını geciktirdi. Fakat Ali yetenekli bir futbolcudur, toparlanacaktır.

Fatih ve Nonda olmaz
Kadromuz dar. Maddi imkanlarımız da bu kadar maalesef. Bekleyip göreceğiz devre arası neler olacağını. Nonda'yı düşünmedik açıkçası. Maddi olanaklarla alakalı biraz. Fatih'i Rubin Kazan önermişti bize sene başında. ޞu kadar para verin demişlerdi. Biz o parayı karşılayamadık tabiî ki, Beşiktaş karşıladı ve Beşiktaş'a gitti. ޞimdi ne karar verir bilemiyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum