Reklam
Reklam

SEVDASI ANTALYA

Şarampol Katlı Otoparkı açılışında konuşan Başkan Türel, yarın Cam Piramit’te proje tanıtımlarını yapacaklarını belirterek, “14 Şubat Sevgililer Günü. Biz ne yapıyoruz; ‘Aşkım Antalya’ diyoruz ve Antalya’ya yapılacak olan projelerimizi sizlerle paylaşıyoruz” dedi

SEVDASI ANTALYA

Şarampol Katlı Otoparkı açılışında konuşan Başkan Türel, yarın Cam Piramit’te proje tanıtımlarını yapacaklarını belirterek, “14 Şubat Sevgililer Günü. Biz ne yapıyoruz; ‘Aşkım Antalya’ diyoruz ve Antalya’ya yapılacak olan projelerimizi sizlerle paylaşıyoruz” dedi

SEVDASI ANTALYA
13 Şubat 2019 - 18:44

'Efsane Geri Dönüyor' sloganıyla hayata geçirilen ve büyük beğeni toplayan Şarampol Projesi'nin otopark ihtiyacına çözüm bulmak üzere projelendirilen üstü yeşil alan altı ise otopark olan Şarampol Katlı Otoparkı inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı. Açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Menderes Türel’in yanı sıra AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi projenin yapım aşamaları ve projeye karşı çıkan kesimler tarafından yapılan eleştirilerin yer aldığı sinevizyon gösterisi yapıldı. Proje öncesi bazı kesimler tarafından karşı çıkıldığını, 'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapılacak' denildiğini anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını unuturlar" şeklinde konuştu.

Üstü park altı otopark
Antalya'yı ihya etmek için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Türel, "Birileri hep bizim eteğimizden çekiştirmeye çalışıyor. Biz sizin mutluluğunuz için çalışıyoruz ama maalesef aslında çok da kalabalık falan değiller az bir kesim sizim mutsuzluğunuzdan mutlu oluyor. Ama Allah'ın izniyle ve sizin desteklerinizle sizin mutsuzluğunuzdan mutlu olmak isteyenleri burada yeneceğiz. Biz Antalya için çalışıyoruz ve Antalya için çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu parkı yapmadan önce burada neler yaşandı. Bana dediler ki,  'Burada parkı yok edecek. Yeşil katliamı yapacak' dediler. Bana bunları Konyaaltı sahilini yaparken de söylediler, bana bunları Boğaçayı'nı yaparken de söylediler. Ama bazılarının aklı 'üstü park, altı otopark'a yetmez. Bunun farklı bir versiyonunu Lara'da arıtma tesisimizde yaptık. Arıtma tesisimizin üstü yeşil alan, futbol sahası, altı arıtma tesisiydi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan olduğu dönemde açılışına gelmişti. Biz sizlerin ihtiyaçları için, memleketimizi güzelleştirmek, sizin hayatınızı kolaylaştırmak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Pabuç bırakmadık
Parkı yapmak için çalıştıkları dönemde yaptırmamak için çalışanlara pabuç bırakmadıklarını vurgulayan Türel, "Konyaaltı'na 6 bin tane ağaç dikecekken, ‘Menderes Türel yeşili yok ediyor' diyorlar. Manavgat Türkbeleni'nde binlerce ağaç dikiliyorken, 7-8 yıl önce yangında keleşmiş alanı çekerek 'Menderes Türel ağaç kesti' diyorlar. Şimdi orası da bambaşka bir çevreci proje olarak Manavgatlıların hizmetinde. Şimdi Boğaçayı Projesi'ni yapacağımızda 'Menderes çevre katliamı yapıyor’ diyorlar. Tabi şimdi bunu diyenlerin hepsi oralardan çıkmıyor. Biz bu parkı burada yapmaya çalışıyorken, bu parkı yaptırmayız diye direnenlere 'pabuç bırakmayız' demiştim. Antalya'nın faydasına, hayrına olacak ne varsa buna karşı çıkanlara pabuç bırakmayız. İşte bölgeye çok güzel bir park, altında otopark yapıldı. Şimdi onlar buralarda gelip araçlarını park ederler, onlar o zaman yaptıklarını unuturlar. Üste parka da gelirler, yürüyüş yaparlar. Biz Yaradandan dolayı yaradılanı seviyoruz, kimseyi ayırt etmeyiz. Bizim için önce Antalya, sonra siyaset diyoruz" ifadelerini kullandı.

Bitmeyen sevda
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'ne de değinen Türel, 14 Şubat'ta Cam Piramit'te proje tanıtımlarını yapacaklarını belirterek "Yarın 14 Şubat Sevgililer Günü. Biz ne yapıyoruz; saat 14.00'de Cam Piramit'te 'Aşkım Antalya' diyoruz ve Antalya'ya yapılacak olan projelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bizimki bitmeyen bir sevda, bizimki bir memleket sevdası. Yarın açıklayacağız, inşallah bir sonraki dönem Antalya'ya metro geliyor. Bugün bu otopark burada hizmete giriyorsa, bu sizin sayenizde, sizlerin bize verdiği destek sayesinde. Biz olmasaydık ne altgeçitler yapılırdı, ne Şarampol Projesi yapılırdı. 30 milyon TL'nin üzerinde bir kaynakla Şarampol'ü 'Efsane Geri Dönüyor' diyerek o eski şaşalı zamanına taşıdık. Bizim dönemimizde köprülü kavşaklar ve 11 kilometre raylı sistem yapıldı. Bizden sonra ne bir kavşak ekleyebildiler, ne de bir santimetre raylı sistem. Şimdi görmek istemeyenler varsın görmesinler biz bu güzellikleri Antalya'ya sizlerin sayesinde kazandırmaya devam edeceğiz. Biz kazandıkça, Antalya kazanıyor. Allah'ın izni ve sizlerin desteği ile biz kazandıkça Antalya kazanacak" dedi.

Açılışlara yetişemez olduk
AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç ise konuşmasında, ‘İradenin de vizyonun da adı Menderes Türel’dir’ diyerek, “Artık açılışlara yetişemez hale geldik. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel o kadar çok iş yapmış ki, artık açılış yapmaktan yorulduk. Başkanım çok teşekkür ediyoruz. Şarampol Katlı Otoparkımız Cumhuriyet Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Biz geçen cumartesi lansman toplantımızı gerçekleştirdik. Bizim bir hayalimiz var. Daha iyi bir Muratpaşa hayaline ortak mısınız, daha yaşanabilir bir Muratpaşa istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkan adayımız Gaye Doğanoğlu ve bütün Antalya adaylarımızla birlikte Antalya’nın hizmetkârı olmaya talibiz. Bu kenti yönetmek için önce irade sonra vizyon gerekiyor. İradenin de vizyonun da adı Menderes Türel’dir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. 31 Mart’a kadar önümüzde bir süreç var. Hizmetin adı hizmetin ustası Menderes Türel ve ekip arkadaşları olarak bizler hep beraber Antalya’ya çağ atlatmakta kararlıyız. Şarampol Katlı Otoparkımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.  Yapılan konuşmaların ardından Başkan Menderes Türel, protokol üyeleri ve vatandaşlar ile birlikte kurdeleyi kesti. 

307 araç kapasiteli otoparkın üzeri park ve yaşam alanı olarak düzenlendi. Projede çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, spor egzersiz alanı, 3 adet su havuzu ile oturma alanları yer alırken, mekanik katlı park sistemine uygun şekilde tasarlanan proje, ihtiyaç dahilinde iki misli araç buradan istifade edebilecek şekilde hayata geçirildi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Antalya tarihinde bir ilk olacak muhteşem 359 projesini 14 Şubat Perşembe saat 14.00'de Cam Piramit'te gerçekleştirilecek 'Proje Vizyon Tanıtım Toplantısı'nda halkın takdirine sunacak.

Esra ALTUNKESYORUMLAR

  • 1 Yorum