Reklam
Reklam

Siyasetçilerin annelerine rica

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Anneler Günü dolayısıyla düzenlendiği Annemin Şarkıları konserinde siyasetçilerin annelerinden bir ricada bulundu. Uysal, “Lütfen evlatlarının kulaklarını çeksinler” dedi

Siyasetçilerin annelerine rica

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Anneler Günü dolayısıyla düzenlendiği Annemin Şarkıları konserinde siyasetçilerin annelerinden bir ricada bulundu. Uysal, “Lütfen evlatlarının kulaklarını çeksinler” dedi

Siyasetçilerin annelerine rica
13 Mayıs 2019 - 15:30

Muratpaşa Belediyesi, 12 Mayıs Anneler Günü’nde Türkiye’nin bir dönemine damga vuran sanatçılar Semiha Yankı, Gülden Karaböcek, Ersan Erdura, Bilgen Bengü, İskender Doğan, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz ve Dilek Arman’ı  “Annemin Şarkıları” konserinde bir araya getirdi. Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenlenen ve sunuculuğunu Çiğdem Tunç’un yaptığı konserde sanatçılar, büyükanneler, anneler ve torunların hep birlikte söyleyebildiği unutulmaz şarkıları seslendirdi.  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldığı konserde üç kuşak,  Seninle Bir Dakika, Gülmek İçin Yaratılmış, Karlar Düşer, Seninle Başım Dertte, Sev Kardeşim, Delisin, Sessiz Gemi, Kan ve Gül, Artık Sevmeyeceğim, Çile Bülbülüm Çile gibi unutulmaz şarkıları hep birlikte seslendirdi. Binlerce Antalyalı, konser bitene kadar alandan ayrılmadı.  

‘Evlatlarının kulaklarını çeksinler’

Başkan Uysal, gecede yaptığı konuşmada her annenin bir sanatçı ve evladın da bir sanat eseri olduğunu söyledi, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Ancak özellikle ülkelerinin güvenlik politikalarını şekillendiren, erk sahibi insanların annelerinden küçük bir ricası olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Lütfen evlatlarının kulaklarını çeksinler” dedi. Dünyanın savaş, gözyaşı, kıtlık, çatışmalarla dolu bir dönem yaşadığının altını çizen Başkan Uysal, “Bu konserde yeniden seslendirilen şarkıları dinlerken, hep şöyle düşünüyorduk, gelecekte bir gün savaşlar bitecek, sınırlar kalkacak. İnsanların birbirine sevgisi saygısı artacak. Sanat, spor, sosyal aktiviteler, kardeşlik ve barış tekemmül edecek, bütün dünyayı saracak zannediyorduk. Ama ‘Biz büyüdük ve dünya kirlendi’ diyor ya şair gerçekten daha da kötü oldu dünya” dedi.

Üç kuşak ‘Annemin Şarkıları’nı söyledi

“Annelerimize hürmetimi ifade ederken dünyadaki siyasetçilerin annelerinden rica ediyorum evlatlarına çeki düzen versinler” diyen Uysal, şöyle devam etti: “Ama enseyi karartmıyoruz. Enseyi karartsaydık bu işlerle uğraşmazdık. Üç adım ileri, iki adım geri de olsa insanlığın eninde sonunda anneler ve evlatları arasındaki muhabbet gibi muhabbetle sarılacağından şüphe duymadığımız için mücadele ediyoruz. Türkiye’mizde de, Muratpaşa’mızda da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, ‘Yurtta barış dünyada barış’ diyerek, sevgiyle saygıyla, dayanışmayla yaşamaya ve bu değerlere hizmet etmeye devam ediyoruz.” Muratpaşa Kent Meydanı’nda unutulmaz konserin sonunda sanatçılar, Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’la birlikte ‘Bir Başkadır Benim Memleketim’ şarkısını seslendirirken gece, Muratpaşa Kent Meydanı’nı dolduran binlerin hep bir ağızda İzmir Marşı’nı söylemesiyle sona erdi.
İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum