Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Son keskin viraj

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Yaz sezonunun başlamasına çok az bir süre kalmıştır, içinde bulunduğumuz zaman dilimi önümüzdeki son keskin virajdır” dedi

Son keskin viraj

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Yaz sezonunun başlamasına çok az bir süre kalmıştır, içinde bulunduğumuz zaman dilimi önümüzdeki son keskin virajdır” dedi

Son keskin viraj
30 Mart 2021 - 16:29

Aşılamada öncelikli gruplar arasına dahil edilen turizm çalışanlarının aşılanmasına 7 Nisan'da başlanıp, sürecin nisan ayında tamamlanacağı açıklandı. Başta turizm sektörü olmak üzere turizm tedarikçisi 50'den fazla sektöre umut ve moral aşılayan bu gelişme, sezon hazırlıklarını hızlandırdı. İş dünyası yetkilileri aşılama çalışmalarının tüm dünyaya duyurulması gerektiğine vurgu yapıp, nisan ayı boyunca etkili bir tanıtım kampanyası sürdürülmesinin turist sayılarına olumlu yansımaları olacağına dikkat çekti. Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, turizm çalışanlarının aşılandığının, etkili bir tanıtım kampanyası ile turist gönderme potansiyeli taşıyan ülkelere duyurulması gerektiğine dikkati çekti. Bahar, işletmelerin yeni kısıtlamalar nedeniyle zor günler geçireceğini belirtip, Kısa Çalışma Ödeneğinin mayıs ayı sonuna kadar uzatılmasını talep etti.
 
Tam da sırası
Turizm çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesi için yoğun çalışma sürdüren Ali Bahar, geçen hafta yaptıkları 'Turizm çalışanlarının aşılanması için neyi bekliyoruz' çıkışının hemen ardından, aşılamaya 7 Nisan'da başlanacağının açıklanmasının, sektöre rahat bir nefes aldırdığını, yetkililere teşekkür ettiklerini belirtti. 1-30 Nisan tarihlerini kapsayan büyük bir tanıtım kampanyası başlatıp Türkiye'deki tüm turizm çalışanlarının aşılandığının turist gönderme potansiyeli taşıyan ülkeler ile paylaşılması gerektiğini söyleyen Başkan Bahar, “Şimdi tam da bunun sırası. Sadece devletimiz değil, turizm bölgelerindeki tüm dinamikler bu tanıtım atağına destek vermeli, Antalya, Muğla, İzmir, İstanbul gibi önemli turizm destinasyonlarımızın lobisini yapmalıdır. Bu anlamda atılacak her adımın ülkemize döviz, yatırım ve istihdam olarak geri döneceği unutulmamalı, nisan ayını tramplen olarak görmeli ve turizmde yapacağımız büyük sıçramanın alt yapısını bu bir ay içerisinde oluşturmalıyız" diye konuştu.
 
KÇÖ uzatılmalı
Artan vaka sayılarına ve tekrar uygulanmaya başlanacak kısıtlamalara da değinen Başkan Bahar, “Bu durumdan yine en çok esnafımız etkilenecektir. Özellikle kafe ve restoranların Ramazan ayı boyunca sadece paket servis şeklinde hizmet verecek olması, yeme-içme sektörüne bir darbe daha vuracaktır. Yaşanan bu olumsuzluklar 31 Mart'ta sona ereceği açıklanan Kısa Çalışma Ödeneği üzerine bir kez daha düşünmemizi zorunlu hale getirmiştir. Yaz sezonunun başlamasına çok az bir süre kalmıştır, içinde bulunduğumuz zaman dilimi önümüzdeki son keskin virajdır. Devletimizin de desteği ile bu süreci atlatırsak Ramazan Bayramı ile başlayacak turizm hareketliliği ekonomimize, mevsimsel avantaj ise vaka sayılarının hızla düşmesine katkı sağlayacaktır. Kısa Çalışma Ödeneğinin Mayıs ayı sonuna uzatılması, bu son keskin virajda aracın yola tutunmasını sağlayıp, savrulmasını önleyecektir. Ayrıca unutulmamalıdır ki Ramazan ayı paylaşma, darda olana el uzatma ve birlik olma zamanıdır. Böylesine kıymetli bir dönemde hiç kimsenin mağduriyet yaşamamasına özellikle dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

DHA
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum