Reklam
Reklam

‘Sorunların çözülmesini istiyoruz’

Sahil Antalya Projesi’nde yer alan kiracılar yaşanan belirsizliğin bir an önce sona ermesini istiyor. Esnaf Gonca Tamer, “Bizler ve Antalya halkı sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi

‘Sorunların çözülmesini istiyoruz’

Sahil Antalya Projesi’nde yer alan kiracılar yaşanan belirsizliğin bir an önce sona ermesini istiyor. Esnaf Gonca Tamer, “Bizler ve Antalya halkı sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi

‘Sorunların çözülmesini istiyoruz’
10 Şubat 2020 - 18:33

Bir süredir Antalya gündeminde olan Salih Antalya Projesi’nde yaşananlar hem esnafı hem de Antalyalıları düşündürüyor. Yaşanan hukuki süreci takip ettiklerini beliren plaj işletmecisi Gonca Tamer, “Dünyanın incisi olan bir alanda halka daha iyi neyi verebilirizin peşine düşmeliyiz” dedi. Tamer, “Sahil Antalya Projesi’nden önce burası 5 yıl boyunca tamamıyla halka açıktı. Bu 5 yıl süresince çeşitli asayiş olayları yaşandı. Projenin başlamasıyla son 2 yıldır hiçbir olayın yaşandığını görmedik” dedi.
 
Hukuksal süreç
Plajın kiralama sürecinden de söz eden Gonca Tamer, “2019 yılında hava şartlarının olumsuzlukları nedeniyle sezonu geç açtık. Nisan ve Mayıs aylarında denizlere girilmesi gerekirken bizler Haziran ayının sonuna kadar yağmurlarla fırtınalarla uğraştık. Yapmış olduğumuz çoğu yatırımı geçen yıl nakde çeviremedik ve bu yıla aktardık. İstedik ki bir an önce yapmış olduğumuz yatırımların karşılığını alalım. Bu yıl da yaşanan hukuk süreçleri içerisinde biz esnafları zor duruma düşürüyor. Sezona bir ay kaldı. Bir ay içerinde biz yatırımlarımıza devam edip işletmelerimizi hazır hale getirmeyi düşünürken hukuksal durumun nihayete ermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
‘Çözüm istiyoruz’
Tamer konuşmasını şöyle noktaladı: “Kamuoyunda bilgi kirliliği var. Gelen misafirlerimize her gün açıklamalar yapmak durumundayız. Sanılıyorki bu ihalenin iptaliyle halk buraya bedava girebilecek. Burası zaten halk plajı vatandaşlar buraya istediği gibi girebiliyor. İşletmelerin arasında halk için ayrılmış büyük plajlar var. İsteyen burada hiçbir ücret ödemeden istediği gibi faydalanabiliyor. Fakat vatandaşlarımız şöyle biliyor. İhale iptal edilecek, hiçbir para ödemeden kullanabileceklerini düşünüyor. Yeni bir ihale de açılsa biz ya da bizim yerimize gelebilecek yeni kiracılar olacak. Bizler ve Antalya halkı sorunların bir an önce çözülmesini istiyoruz. Herkes ekmeğinin peşinde. Her işletmede yaklaşık 30 kişi çalışıyor.”
Umut ÖZEN

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bestami Antalya li
    4 ay önce
    En azindan gelen kiracilar;şaibeye bulasmamis,Antalyali,Antalyalinin gercek hakkini koruyacak seffaflikta yapilmis rekabetin oldugu bir ihaleyle gelir.Hele Chp li kiracilar gelirse de tadindan yenmez.Su an parti torpiliyle ese dosta Akp lilere peskes sozkonusudur.Madem Millet ittifaki belediye kazandi.Onlar isletsinler.Antalyalinin ekseriyet cogunlugu bunu istiyor Muhittin baskandan.