Reklam
Reklam

Starların Hane buluşması

Antalya sahne dünyasının son 35 yılına damgasını vuran starlar Hane’de buluştu

Starların Hane buluşması

Antalya sahne dünyasının son 35 yılına damgasını vuran starlar Hane’de buluştu

Starların Hane buluşması
27 Ağustos 2019 - 17:01


80’li yılların ikinci yarısında ardı ardına Antalya sahnelerinde görünmeye başlayan dönemin ünlü ses sanatçıları geçtiğimiz akşam Harika’nın Hane’sinde bir araya geldi. Yalım Müzikhol denince akla İsmail Genco gelirdi. Antalya eğlence dünyasının kilometre taşlarından olan mekân, Antalya’nın 2 önemli lüks mekanından biriydi. Şimdi yok olup, tarihin tozlu raflarında yerini alan mekân, eski Lara yolu başlangıcındaydı. İsmail Genco o yıların gözde müzik türü olan piyanist şantör olarak yıllarca Yalım Müzikhol’de sahne almıştı. Antalya’nın ilk ve tek kanto söyleyen ismi Harika Başar, gecede zaman zaman 2-3 mekânda sahne alan ünlü bir isimdi. Şimdi Hane ise Bar sahibi. O yıllarda iki elin parmakları kadar olan ünlü yıldızlı otel ve tatil köylerinin aranan ismi.
 
Damga vuran isimler
On parmağında on hüner bulunan, neredeyse çalmayı bilmediği müzik aleti bulunmayan Hakkı Nugay, çok popülerdi. Yine Antalya’nın en ünlü, lüks restoranı olan Antalya Restaurant denince akla gelen isim Cemil Teskereci’ydi. Hergün mekanı doldurup boşaltan Teskereci’nin hayranlarının büyük ilgisi onu artık bunaltmaya başlamıştı. Ardından ikinci Bahar isimli kendi mekanını açan ünlü sanatçı aşklarıyla da gündemden hiç düşmemişti. Şimdilerde hiçbir yerde sahne almayan ancak yeni beste ve klipleri ile tekrar gündeme gelen Cemil Teskereci bir devre damgasını vurmuştu. Fotoğrafta soldan sağa sıraladığım Antalya sahnelerine damgasını vurmuş bu ünlü isimler hala müzikten kopmamışlar. En az üç nesil gece müdavimleri bunlarla büyümüştür. Hane’de bir araya gelen bu ünlü isimlere Allah nice sağlıklı uzun ömürler versin.


Konyaaltı Balıkçısı’nda
Muhammet Emin İlhan ve Mehmet Demirci yoğun ve yorucu geçen bir haftanın stres ve yorgunluğunu aileleriyle Konyaaltı Balıkçısı’nda attılar. Konyaaltı Balıkçısı’nın ünlü aşçıbaşısının hazırladığı deniz ürünlerinden oluşan özel bir sofra ile beraberliklerinin keyfini çıkaran her iki aile, en kısa sürede tekrar bir araya gelmek üzere sözleştiler.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum