Reklam
Reklam

‘Süper Lig, zor bir lig’

Aytemiz Alanyasporlu Salih Uçan, Süper Lig'in yurt dışından çok kolay göründüğünü ancak buna katılmadığını belirterek, “Süper Lig, gerçekten zor bir yer. Savaşman gereken, çata çat mücadelelerin olduğu bir lig” dedi

‘Süper Lig, zor bir lig’

Aytemiz Alanyasporlu Salih Uçan, Süper Lig'in yurt dışından çok kolay göründüğünü ancak buna katılmadığını belirterek, “Süper Lig, gerçekten zor bir yer. Savaşman gereken, çata çat mücadelelerin olduğu bir lig” dedi

‘Süper Lig, zor bir lig’
12 Ocak 2020 - 16:17

Süper Lig ekibi Alanyaspor'un oyuncusu Salih Uçan, turuncu-lacivertli ekibin Antalya'nın Belek bölgesinde sürdürdüğü devre arası hazırlık kampında açıklamalarda bulundu. Hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini anlatan Salih Uçan, "Günde çift antrenman, hazırlık maçları oluyor. Hem fitness olarak hem de saha kondisyonu anlamında Erol hoca ve ekibi gayet iyi çalıştırıyor. Ancak en önemlisi kampı sakatlık, kaza, bela olmadan tam takım halinde bitirebilmek" diye konuştu.
 
"Süper Lig, gerçekten zor bir lig"
Süper Lig'in yurt dışından çok kolay göründüğünü ancak buna katılmadığını söyleyen Salih Uçan şunları dedi:"Yurt dışında Türkiye, biraz Arabistan ligi gibi, '30 yaşından sonra gelirim' diye düşünülen bir yer olarak gözüküyor. Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Süper Lig, gerçekten zor bir yer. Savaşman gereken, çata çat mücadelelerin olduğu bir lig. Ancak İtalya daha zorlu, daha tempoluydu diyebilirim. İsviçre ligi ise apayrı bir yer. Hem kalite hem de temponun çok fazla olmadığı bir lig."
 
"Lige inanılmaz bir seriyle başladık"
Sezona iyi başladıklarını vurgulayan deneyimli orta saha, "Lige inanılmaz bir seriyle başladık. Daha sonra 6-7 maçlık bir kötü serimiz oldu. İlk 8 haftada liderdik. Daha sonrasında mağlubiyetler oldu. Ancak sonunda da iyi bitirdik. Alanyaspor, son 2-3 senedir ligin ilk yarısını bu kadar yüksek puanla kapatmamıştı. İlk yarıyı 29 puanda tamamladık. Ligin ilk maçında Kayserispor karşısında oyuna girdikten 5 dakika sonra asist yapmıştım. Benim açımdan da iyi başlamıştı, daha sonra menisküsten bir sakatlık yaşadım. Yaklaşık 25 gün, 3-4 maç kaçırdım. Antrenmanda sakatlandım, dizimi çime vurmuştum. Sakatlıktan döndükten sonra sona doğru hem kupada hem de ligde oynamaya, asistler yapmaya başladım. İlk yarıyı iyi kapattım diyebilirim" şeklinde konuştu.
 
"Formayı vermeden devam etmek isterim"
İkinci yarının daha zor geçeceğini belirten Salih, "Takımlar yaz aylarında transferler yapıyorlar. Ocak ayında da eksik mevkilerine oyuncu alıyorlar. Alanyaspor ile iyi bir ilk yarı geçirdik. Takımlar ikinci yarıda da bize karşı önlem alacaklardır. İkinci yarı yüzde 100 daha zor olacak. Takımlar izlenimler yapıyor. Diğer takımların hangi yönleri kuvvetliyse o bölgelere önlem alıyorlar. İkinci yarı zor geçecektir. Ben de ilk yarıyı formayı kazanarak kapattım. İkinci yarıda da formayı vermeden devam etmek isterim" ifadelerini kullandı.
  
Alanyaspor'u başkan Hasan Çavuşoğlu ve teknik direktör Erol Bulut nedeniyle tercih ettiğini belirten Salih Uçan, "Erol hoca ille bir görüşme gerçekleştirmiştik. Beni Alanya'ya çağırmıştı. O zaman da transfer teklifleri vardı. Erol hoca, 'Salih bir Alanya'ya gel' dedi. Öncesinde bir konuştuk sonrasında zaten imzalar atıldı. Alanya'yı tercih etmemdeki en büyük sebep Erol Bulut diyebilirim" ifadelerini kullandı.
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum