Reklam
Reklam
Reklam

TAM KAPANMADA TAM DENETİM

ARAÇ KUYRUĞUNUN SONU GÖZÜKMEDİ

TAM KAPANMADA TAM DENETİM

ARAÇ KUYRUĞUNUN SONU GÖZÜKMEDİ

03 Mayıs 2021 - 19:01

17 günlük tam kapanmada 4 gün geride kalırken sahiller turistlere ve martılara kaldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek isteyenlere geçit vermedi. Araçlar tek tek denetlendi, uzun araç kuyrukları oluştu
 
SAHİL ONLARA KALDI
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan’da başlayan 17 günlük tam kapanmada 4 gün geride kaldı. Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara sahilleri kısıtlamadan muaf yerleşik olmayan turistlere ve martılara kaldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kısıtlamayı ihlallerin önüne geçmek amacıyla hafta sonu plajlarda bulunan turistlere pasaport ve kimlik denetimi yaptı. Yüzlerce turiste kontrol yapan ekipler yasağı ihlal eden bir turiste rastlayamadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, yerleşik yabancıların kısıtlamadan muaf olamayacaklarını açıklamasının etkili olduğu görüldü.
 
TRAFİK FELÇ OLDU
Caddelerde ise denetimler aralıksız devam ederken zaman zaman trafik felç oldu. Uygulama noktalarında polis ekipleri, kısıtlamayı ihlal etmek isteyenlere izin vermedi. Şehrin önemli noktalarında vatandaşlara izin belgesi denetimi yapan polis ekipleri, araçları tek tek durdurdu. Özellikle bugün daha sıkı bir şekilde devam eden denetimlerde bazı caddelerde uzun araç kuyrukları oluştu. Yapılan kontrollerde vatandaşların büyük çoğunluğunun izin belgesi aldığı görülürken, muafiyet kapsamında olmamalarına rağmen trafikte olan veya kısıtlamayı ihlal ettiği tespit edilen şahıslara ise cezai yaptırım uygulandı.
Ramazan BOZCA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum