Reklam
Reklam

TFMD’de yılın basın fotoğrafları yarışacak

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) 34 yıldır aralıksız olarak düzenlediği ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ yarışmasının başvuruları başladı

TFMD’de yılın basın fotoğrafları yarışacak

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) 34 yıldır aralıksız olarak düzenlediği ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ yarışmasının başvuruları başladı

TFMD’de yılın basın fotoğrafları yarışacak
26 Aralık 2018 - 18:02

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) 34 yıldır aralıksız olarak düzenlediği ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ yarışmasının başvuruları başladı.

Bu yıl, ‘Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019’ adıyla gerçekleşecek yarışmanın toplam para ödülü 40 bin TL iken Yılın Basın Fotoğrafı eserinin sahibi ise 8 bin TL ödül kazanacak. Yarışma, zor şartlarda görev yapan foto muhabirlerini mesleklerinde özendirme amacını taşıyor ve basın fotoğrafçılığının gelişmesinde katkı sağlamayı da hedefliyor. ‘Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019’; Haber, Günlük Yaşam, Foto Röportaj, Çevre ve Doğa, Siyaset, Portre, Spor, Türkiye’nin güzellikleri ve AB Özel Kategorisi ‘Misafir-Mültecilik’ dallarında düzenleniyor. Ödül alan fotoğraflar her yıl 40’tan fazla sergilerle değişik noktalara ulaşıyor, 30 yıldır aralıksız ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ adıyla basılan özel katalogda kalıcı hale getiriliyor. Yarışmada bu yıl ilk kez gençler için özel bir dal da açıldı. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden usta foto muhabiri Ara Güler’in anısını yaşatmak adına organizasyona eklenen ‘Ara Güler Özendirme Ödülü’ne, eğitimine devam eden İletişim Fakülteleri ile Güzel Sanatlar Fotoğraf Bölümü öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor. ‘Ara Güler Özendirme Ödülü’ ise 5 bin TL.

 

Son başvuru 31 Ocak

Yarışma başvuruları TFMD’nin resmi web sitesi www.tfmd.org.tr adresinden online olarak kabul ediliyor. Her yıl binlerce kare fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2019. Yarışmanın jürisi, Şubat ayında Antalya’da toplanacak. Mart ayında açıklanacak ödüller, Derneğin 35’inci kuruluş yıldönümü olan 12 Haziran’da Ankara’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Medyanın en önemli organizasyonları arasında yer alan ‘Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019’un jürisinde de Türk ve dünya basın fotoğrafında söz sahibi isimleri bir araya getiriliyor. Yarışmanın bu yılki jüri üyeleri Ocak ayının son haftasında açıklanacak. Yarışmaya katılmak isteyenler www.tfmd.org.tr adresinden yarışma şartlarına ve online başvuru sayfasına ulaşabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum