Reklam
Reklam

THY'nin basın tanıtımı sürüyor

THY'nin uçuş ve ikram hizmetleri, uçak bakım üniteleri, eğitim alanları ve eğitim sistemi hakkında bilgi verildi

THY'nin basın tanıtımı sürüyor

THY'nin uçuş ve ikram hizmetleri, uçak bakım üniteleri, eğitim alanları ve eğitim sistemi hakkında bilgi verildi

THY'nin basın tanıtımı sürüyor
18 Aralık 2010 - 15:27

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni'nin yanı sıra çeşitli basın kuruluşlarından 14 gazetecinin katıldığı turda, THY'nin uçuş ve ikram hizmetleri, uçak bakım üniteleri, eğitim alanları ve eğitim sistemi hakkında bilgi verildi

Hangarlar gezildi
Gezi kapsamında gazetecilere THY'nin tarifeli uçaklarının yanı sıra bir çok yabancı firmaya da ikram hizmetleri veren Turkish DO-CO'nun üretim alanlarından nakliye alanına kadarki süreç ve uçuş anında verilen hizmetler anlatıldı. Ardından THY'ye bağlı, uçak bakım, onarım ve boyama işlemlerinin yapıldığı Teknik Anonim ޞirketi bünyesindeki hangarlar gezdirildi. Daha sonra, THY'nin kabin memurları ile pilotlarının eğitim aldığı, çeşitli alanlarda simülatörlerin bulunduğu eğitim alanları tanıtılarak, bir Boing 777-300 simülatöründe eğitim uygulamalı olarak gösterildi.

20 uçak gelecek
Gezi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu, 2011'deki en büyük farklılığın THY'ye gelecek geniş gövdeli uçak sayısında olacağını belirterek, 'ཐ uçak birden gelecek ve THY, geniş gövde filosunu 1 yılda ikiye katlayacak. Bu THY tarihinde görülmüş bir şey değil. THY'nin önümüzdeki yıl yüzde 30 büyümesi var. THY, tarihinde bir yılda yüzde 30 büyümemiştir. Milyarlarca dolarlık bir yatırım. Ciromuzu da 8 milyar dolara doğru taşıyacak yatırımlar bunlar. 2010 yılında da 6 milyar dolara yakın seviyelerde olacak gibi görünüyor'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum