Reklam
Reklam

TOKİ’den 236 konut

Antalya’da dar ve orta gelirli aileler ev sahibi olacak

TOKİ’den 236 konut

Antalya’da dar ve orta gelirli aileler ev sahibi olacak

TOKİ’den 236 konut
19 Temmuz 2019 - 17:37

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Manavgat Çeltikçi’de TOKİ aracılığıyla dar ve orta gelirli ailelere 236 konut yapacak. Projenin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya’nın Manavgat ilçesi Çeltikçi Mahallesinde 24 bin 342 metrekare alan üzerinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığı ile 236 konut projesini hayata geçiriyor. Projenin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu süreci Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde başladı. Proje ile dar ve orta gelirli vatandaşlar konut sahibi olabilecek. Hak sahipleri kurayla belirlenecek. Konutlar 2+1 ve 3+1 şekilde inşa edilecek, 2+1 daireler için aylık 475 lira, 3+1 daireler için aylık 929 liradan başlayan taksitlerle 240 aya kadar ödeme imkanı olacak.

ÇED süreci başladı

Söz konusu projenin yapımı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından planlandı. Projenin ÇED sürecinin tamamlanmasına müteakip, inşaat yapım ihalesi gerçekleştirilecek ve ihale sonuçlarına bağlı olarak yüklenici ile yapım sözleşmesi imzalanacak. Sözleşmenin imzalanması neticesinde yüklenici uygulama projelerini üretecek, projelerin gerekli kurum onaylarını tamamlayacak ve inşaatların yapımına başlanacak.

Umut ÖZEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum