Reklam
Reklam

Toplu ulaşım esnafı Büyükşehir'e yürüdü

Antalya Otobüsçüler Odası üyelerini temsilen bir grup toplu ulaşım esnafı,  Büyükşehir Belediyesi’nden 2,5 aydır alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle belediyeye yürüyerek yetkililere taleplerini iletti

Toplu ulaşım esnafı Büyükşehir'e yürüdü

Antalya Otobüsçüler Odası üyelerini temsilen bir grup toplu ulaşım esnafı,  Büyükşehir Belediyesi’nden 2,5 aydır alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle belediyeye yürüyerek yetkililere taleplerini iletti

29 Temmuz 2019 - 18:10

Antalya’da toplu ulaşım esnafı, yaklaşık 2,5 aydır alacaklarını tahsil edemediklerini belirterek Antalya Büyükşehir Belediyesi binasına yürüdü. İlk olarak Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası önünde toplanan ulaşım esnafı, burada bir toplantı gerçekleştirdi. Alacaklarını nasıl alacaklarına yönelik kendi aralarında fikir alışverişinde bulunan otobüs esnafı, önce bütün üyelerle Büyükşehir Belediyesi önüne yürüme kararı aldı. Ancak bu eylemin yanlış anlamalara neden olacağı düşüncesiyle yapılan oylamada, esnafı temsilen 30 kişinin belediyeye yürüyerek yöneticilerle görüşülmesi kararı çıktı.
 
‘Dayanacak gücümüz kalmadı’
Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan, oda önünde kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ödenmeyen paralar nedeniyle petrollerin artık yakıt vermediğini belirten Arslan, “Otobüsçü kardeşlerimizden paraların alınmadığına dair sürekli telefon alıyoruz. Son gelişmelere bakınca 2,5 aydır paralarımızı alamıyoruz. Hiçbir işletme ya da çalışanın 2,5 ay parasını alamadığı takdirde ayakta durması söz konusu değil. Biz her gün yakıt almak zorundayız ama petroller de artık yakıt vermiyor, alamıyoruz. Kredi kartıyla almaya çalışıyoruz ama kredi kartlarımızın limiti doldu. Dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.
 
‘2,5 aydır ödeme alamıyoruz’
Alacakların istenmesi konusunda otobüsçülerin belediyeye yürüme talebinin olduğunu ifade eden Arslan, “Biz her zaman esnafımızın yanında olduk. Onlar yürüyelim dedi ve biz en önde olduk ve olmaya devam edeceğiz. Biz başkaları gibi değiliz. Kötü olacaksa biz kötü olalım. Biz burada esnafın temsilcisiyiz. Gelinen noktada gelir desteğinden vazgeçilmesi var. Biz her zaman bu durumun esnafın güvencesi olduğunu söyledik. Tramvay ve metronun yapılmasıyla gelirlerimiz biraz daha aşağıya düşecek. Böyle giderse biz bu işi bırakmak zorunda kalacağız. Çocuğumuzun rızkını bırakmamak için mücadele ediyoruz. Biz 2,5 aydır ödenmeyen paralarımızın ödenmesini istiyoruz” diye konuştu.
 
Belediye 1 haftalık süre istedi
Oda bahçesinde yapılan konuşmanın ardından bir grup esnaf, 500 metre ileride bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü. Belediye binasına giren esnaf, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Başdanışmanı Cansel Çevikol Tuncer ile yaklaşık 30 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi. Ardından belediye önünde Başkan Yasin Arslan ulaşım esnafı ile kısa bir konuşma yaptı. Arslan, görüşmenin olumlu geçtiğini, belediye yönetiminin yeni çalışma için 1 haftalık süre talep ettiğini söyledi. Açıklamanın ardından ulaşım esnafı, yeniden odaya döndü.
Esra ALTUNKES
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum