Reklam
Reklam

Türel: Bir nefer olarak yola çıktık

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Türel, 'Biz bu siyaset için yola çıkarken sadece bir nefer olarak yola çıktık.

Türel: Bir nefer olarak yola çıktık

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Türel, 'Biz bu siyaset için yola çıkarken sadece bir nefer olarak yola çıktık.

Türel: Bir nefer olarak yola çıktık
20 Aralık 2010 - 10:45

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Türel, 'Biz bu siyaset için yola çıkarken sadece bir nefer olarak yola çıktık. Aynı inanç ve hizmet aşkıyla nefer olmaya devam edeceğiz' dedi

Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen kültürel etkinlikler çerçevesinde ilki gerçekleştirilen ayın söyleşisine, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, konuşmacı olarak katıldı. Kumluca Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşiyi, Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Belediye Başkanı Erdeniz Yavuz, Hasyurt Belediye Başkanı Muammer Genç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hüseyin Özbek, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve davetliler izledi. Söyleşinin açılışında konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediyesi olarak kültürel etkinlikler çerçevesinde her ay ayın söyleşisi adı altında etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Demokrasi vurgusu
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel de, söyleşideki konuşmasında, 2004 yılında belediye başkanı seçildiğini ve 2009 yılında kaybettiğini hatırlatarak, kaybettikten sonra siyasi çizgisinden taviz vermeyerek yoluna devam ettiğini söyledi. Siyasetin, inanç, teori ve fikirden oluştuğunu anımsatan Türel, doğru bir siyaset için bunların örtüşmesinin şart olduğunu belirtti. Türel, partisi AK Parti'nin demokrasinin üzerinde hiçbir vesayetin kabul edilemeyeceğini, AK Parti'nin de birey odaklı siyaseti yaşama geçirdiğini söyledi.

Bölgesel korkular
AK Parti'nin dil, din ve ırk üzerinden siyaset yapmadığını ifade eden Türel, şöyle devam etti: ''Biz 1980 öncesi neyle korkutulduk? 'Faşistler gidecek, komünistler gelecek' dediler. Bu ülkenin gencecik evlatları birbirlerini vurdular. Daha sonra dünyada bölgesel korkular yaratıldı. Son olarak da din üzerinden insanlar üzerine korku salındı. Bunu kimler yaptı? Toplum mühendisleri denilen, toplumu kendi istekleri doğrultusunda yöneltmek isteyen kişiler yaptı. Ancak artık siyasette bu dönem sona ermiştir.''

Nefer olmaya devam edeceğiz
Söyleşisinin sonunda dinleyicilerin sorularını da cevaplandıran Türel, siyasetteki hedefine ilişkin bir soruya ise, ''Biz bu siyaset için yola çıkarken sadece bir nefer olarak yola çıktık. Aynı inanç ve hizmet aşkıyla nefer olmaya devam edeceğiz. Gelecek ne gösterir o konuda bir tahmin yapmayacağım'' sözleriyle yanıt verdi. Söyleşinin ardından Kumluca Kaymakamı Salih Işık ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Menderes Türel'e plaket vererek, duvar saati hediye etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum