Reklam
Reklam

Türel: Halep ordaysa arşın Konyaaltı’nda

Konyaaltı Sahil İşletme İhalesi’nin iptaline ilişkin bir açıklama da Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel’den geldi

Türel: Halep ordaysa arşın Konyaaltı’nda

Konyaaltı Sahil İşletme İhalesi’nin iptaline ilişkin bir açıklama da Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel’den geldi

Türel: Halep ordaysa arşın Konyaaltı’nda
21 Ocak 2020 - 19:59

Büyükşehir Belediyesi'nin, Konyaaltı sahili ihalesinin iptaline yönelik kararının ardından sahili işleten Alkoçlar'dan yazılı açıklama yapılmıştı. Konuya ilişkin bir açıklama da önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den geldi. Türel, sosyal medya hesabından ‘Halep ordaysa arşın Konyaaltı’nda’ başlığıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 
‘Zaman doğrunun ilacıdır’
“Uluslararası ödüllü dünyanın en güzel sahil projesinin halkımız tarafından büyük takdir alması karşısında ezilip büzülenler yine yalan, dolan ve iftira ile algı yönetimi yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor. Bir seneye yaklaşan görev sürenizde bizim bıraktıklarımızın dışında bir tane bile benzer proje üretemediniz. Unutmayınız ki zaman doğrunun ilacıdır. Durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir. Herkes kendi yaptığının hesabını verir. Bizim her zaman söylediğimiz gibi abdestimizden șüphemiz yok. O yüzden her gün Konyaaltı Sahili'ndeyiz.”
 
‘Laf kalabalığına gerek yok’
“Ama mahcubiyetinizden olsa gerek bay Böcek, bir kez bile seçildikten sonra Konyaaltı Sahili'nde görülmediniz. Laf kalabalığına gerek yok. Halep ordaysa arşın Konyaaltı'nda. Arada bir uğrayın da siz de yaptığımız güzelliklerin keyfini çıkartın. Müfettişlerce sizin şikayetiniz üzerine incelemeye alınmış bir konunun sonucunu bile beklemeden attığınız adımların hesabını siz de vereceksiniz. Biz zaten veriyoruz.
Evvel Allah korkumuz yok. Kim haklı kim haksızı gerçekten tartışmak, milletin hakemliğine başvurmak istiyorsanız istediğiniz bütün televizyon kanallarında her konuyu sizinle tartışırız. Seçimden önce "Hodri meydan gelin canlı yayında sizinle tartışalım" davetimizi duymazdan geldiniz, kendinizi gizleyerek halkın önünden kaçtınz. Şimdi Başkansınız. Kapalı kapılar ardında iş çevirmeye devam ediyorsunuz. Bu alışkanlığınızdan vazgeçerseniz, buyurun biz buradayız. Ya siz neredesiniz Bay Böcek?”
 
‘Fesih yetkisi de başkanda’
“Bu arada Konyaaltı işletme sözleşmesini iptal ettiğinizi anlı şanlı açıklamanızda okuduk. Zaten bu yüzden açıklama yapmak zorunda kaldık. Yalanlarınız olmasa size hiç bulaşma niyetimiz yok ama siz bizi buna mecbur bırakıyorsunuz. Aklıma gelmişken sorayım. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 38. Maddesi sözleşme yapma yetkisini başkana verir. Dolayısı ile sözleşme fesih yetkisi de başkandadır: Yine aynı kanunun 34. maddesinde ise ihale veya sözleşme iptaline dair encümenin bir yetkisi yoktur. Antalya'nın menfaatleri diyerek güya emin olduğunuz bir konuda acaba niye sözleşme iptal yazısını kendiniz imzalamadınız? Yoksa bu konuda imza atmaktan sizi alıkoyan bir korkunuz mu var? Yok canım; siyasi emelleriniz için siz imza atmaktan kaçıp arkadaşlarınızı yakmazsınz. Öyle değil mi Bay Böcek ?”


Haber Merkezi

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    8 ay önce
    Yaptığınız harcamaların faturalarını beğenmemişlerdir. Oraya harcanan para ile varyanttan kemere kadar sahil yapılırdı onun için