Reklam
Reklam

Turizmde gençlik ödülleri dağıtıldı

Genç Turizmciler Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Turizmde Gençlik Ödülleri' töreninde, ödüller sahiplerine verildi

Turizmde gençlik ödülleri dağıtıldı

Genç Turizmciler Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Turizmde Gençlik Ödülleri' töreninde, ödüller sahiplerine verildi

Turizmde gençlik ödülleri dağıtıldı
13 Aralık 2010 - 11:38

Genç Turizmciler Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Turizmde Gençlik Ödülleri' töreninde, ödüller sahiplerine verildi .

''Turizmde gençlik ödülleri'' törenine, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür, Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bulut Bağcı ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Türkiye'nin turizmde bir mucizeyi gerçekleştirdiğini belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yılmaz, 2023 turizm master planına göre Türkiye'nin turizm alanında dünyada ilk 5 ülke arasında yer alacağını söyledi.

2023 yılında 50 milyon turisti ağırlamayı hedeflediklerini belirten Yılmaz, bu hedefleri gerçekleştirmek için genç turizmcilere büyük iş düştüğünü vurguladı. Türkiye'nin turizmde gösterdiği başarının sebebinin güvenlik, barış, istikrar ve esenlik olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Dünya'da herkes Türkiye'nin gelişimini tanıtıma bağlıyor. Bilinmelidir ki olmayan birşey tanıtılmaz. Var olan şey tanıtılır. Türkiye varlar ülkesidir. Türkiye'nin bugünü dünden daha aydınlıktır. ޞüpheniz olmasın ki Türkiye'nin yarını da bugünden daha aydınlık olacaktır'' dedi.

Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bağcı, ödül törenini genç turizmcileri motife etmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Kültür ve Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Gür ise Türkiye'nin 2023 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile özel sektörün dünyanın en büyük 5. turizm ülkesi olmayı hedeflediğini, bu hedefin de gençlerle gerçekleşebileceğini ifade etti.

Törende yılın Genç Yöneticisi ödülüne layık görülen Adam-Eva Otel Genel Müdürü Alper Uçar, yılın Genç Girişimcisi İşadamı Mehmet Ulusoy , yılın Genç Bürokratı Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel ve yılın Genç Akademisyeni ise Bilkent Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Eda Gürel ödüllerini aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum