Reklam
Reklam

Türkiye'ye örnek olsun

Türkiye'ye örnek olsun

Türkiye'ye örnek olsun
25 Aralık 2010 - 12:23

Medical Park Antalyaspor, Ankaragücü maçından, beklenenden az bir ceza ile kurtuldu. Seyircilerinin neden olduğu bu cezanın, örnek bir tarafı var. Temsilci raporlarında açık ve kapalı tribün taraftarlarının tavrı örnek olarak gösterildi.

Beklenenden az geldi
Ankaragücü maçının özellikle ilk yarısında sahaya atılan yabancı maddeler ile karşılaşmanın ikinci yarısında edilen küfürlerin cezası belli oldu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Antalyaspor'u, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin TL para cezasına çarptırdı. Cezanın daha öncekilerle kıyaslandığında daha yüksek miktarda olması bekleniyordu.
Temsilci rapor verdi
Ancak yapılan incelemede, cezanın az olmasının nedeninin de Türkiye'de ender görülen bir şekilde yine taraftarın tutumu olduğu ifade edildi. Karşılaşmanın temsilcilerinin yazmış oldukları raporda, stadın bir bölümünün yaptığı kötü eylemlere, stadın büyük çoğunluğunun (açık ve kapalı) tepki vermesinin örnek teşkil ettiğini, bu nedenle cezanın az verildiği öğrenildi.
Örnek gösterilsin
Antalyaspor yönetiminin yaptığı savunma ve belgilendirmenin de cezanın az gelmesinde etkili olduğu belirtiliyor. Antalyaspor yönetiminin dağıttığı el ilanlarının, yapılan anonsların, açık ve kapalı tribündeki taraftarların örnek tavırlarının tüm futbolseverleri örnek olarak gösterilmesi gerektiği de tavsiye olarak sunuldu. Bu arada, Antalyaspor'un almış olduğu para cezası 115 bin TL'ye ulaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum