Reklam
Reklam

TUTANAKLARI OKU !

AK parti İlçe Başkanı Belin, kendisini ‘bilgisizlikle’ itham eden CHP’li Şahin’e yanıt verdi:

TUTANAKLARI OKU !

AK parti İlçe Başkanı Belin, kendisini ‘bilgisizlikle’ itham eden CHP’li Şahin’e yanıt verdi:

TUTANAKLARI OKU !
15 Eylül 2019 - 16:14

AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Dr. Belin, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in eleştirilerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. Belin, “Kullandığı dil siyasi nezaketten tamamen uzak, seviyesiz düzeylere kadar inmiştir” dedi
 
AK Muratpaşa İlçe Başkanı Dr. Alparslan Belin, geçtiğimiz gün kendisiniağır bir dille eleştiren CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’e, yaptığı yazılı açıklamada cevap verdi. Belin, “Kısa bir süre önce CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in hakkımda yaptığı talihsiz basın açıklaması maalesef içeriği ve dili itibariyle bizleri üzmüştür” diye başladığı açıklamasında şunları dile getirdi: “Siyasi rekabet çerçevesinde eleştiri elbette kutsal ve meşrudur. Ancak maalesef Hasan Şahin’in yaptığı açıklamada kullandığı dil siyasi nezaketten tamamen uzak hele hele mahalle arası ağzı denilebilecek seviyesiz düzeylere kadar inmiştir.  Bu dili kendilerini çağdaş, ilerici vs benzetmelerle tanımlayan CHP gibi bir yapının ilçe başkanına hiç yakıştıramadığımızı ifade etmek isteriz. Biz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da düzeyli, seviyeli, ilkeli üslubumuzu aynen koruyarak halkımızın yararına olduğunu düşündüğümüz projelere destek vermeye, aksi durumda da sonuna kadar muhalefetimizi yürüteceğimizi buradan tekrar kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.”
 
‘Sorumluluk anlayışımız’
Çoğunluğunu CHP’li üyelerin oluşturduğu Muratpaşa Belediyesi Meclis kararıyla şehrin kalbi Değirmenönü’nde dev bir AVM yapımının önünü açıldığını kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Belin açıklamasına şöyle devam etti; “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir şiarıyla kamuoyunu uyarmak, yaklaşan tehlikeden haberdar etmek en öncelikli görevimizdir. Bizler geçmişte birilerinin yaptığı gibi ne sermaye, ne yatırımcı düşmanlığı yapmadık. Hatta iktidarda olduğu dönemde halka zengin kaynakların fakir bekçiliğini yaptıran CHP zihniyetinin aksine taş üstüne taş koyanın her zaman arkasında durduk. Keza, bu bölgede ekonomiye, istihdama katkı sağlayacak bir yatırımın kesinlikle karşısında olmadığımızın da altını özellikle çizmek isterim. Ama şu anda gelinen nokta Burhanettin Onat’ta trafik kilitlenmesine yol açacak, çevre esnafını zora sokacak bir AVM yatırımının tehlikelerini ve yaratacağı olumsuzlukları dile getirmenin de kamuoyuna karşı sorumluluk anlayışımızdan kaynaklandığını belirtmek isterim.”
 
‘Tutanakları okusun’
Şahin’in ‘bilgisizlikle’ itham ettiği Belin bununla ilgili olarak da açıklamada şu sözlere yer verdi: “Partilileri tarafından yanlış bilgilendirilen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’e, Ak Partili Belediye Meclis Üyemiz Özlem Gözaçan Biçer’in konuyla ilgili meclis tutanaklarında da yer alan şerh niteliğindeki açıklamalarını okumasını tavsiye ederim. Tekrar hatırlatmak isterim ki, bundan sonra da bu konunun ısrarla takipçisi olacak, bu alanda Antalya’nın kalbine adeta bir hançer gibi saplanacak AVM projesi yapılmaması için gereken neyse yapacağız. Hezeyanlara kapılarak, kibrinin esaretine boyun büken, halkına ve halkının değerlerine hep yukarıdan bakan, siyasetini aşağılamak üzere kuran ‘Yeni CHP’nin bu parti yöneticisine şunu özellikle hatırlatmak isterim ki, milletimiz, mensubu olduğu partiye çok uzun zaman önce gerekli kırık notu vererek, iktidara getirmeyerek gerekli mesajı vermiştir. Emin ve rahat olsunlar, milletimizin tertemiz bağrından çıkan Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Ak Partili kadrolar ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak çalışma azmi ve imana fazlasıyla sahiptir.”
Haber Merkezi

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum