Reklam
Reklam

Tütüncü: Talimatı vatandaştan alırız

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Masa Dağı'nda 5 mahalleyi kapsayan ve parselasyon uygulaması tamamlanan imar revizyonunu, bölge sakinlerinin talebi üzerine şehrin ortak aklıyla yaptıklarını belirterek, "Biz talimatı vatandaştan alırız. Biz, bölgede ticari kaygılar güdenlerden talimat alacak değiliz" dedi.

Tütüncü: Talimatı vatandaştan alırız

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Masa Dağı'nda 5 mahalleyi kapsayan ve parselasyon uygulaması tamamlanan imar revizyonunu, bölge sakinlerinin talebi üzerine şehrin ortak aklıyla yaptıklarını belirterek, "Biz talimatı vatandaştan alırız. Biz, bölgede ticari kaygılar güdenlerden talimat alacak değiliz" dedi.

Tütüncü: Talimatı vatandaştan alırız
02 Temmuz 2020 - 17:37

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşa kendi eliyle konutunu yapma imkânı sunan ve  Kazım Karabekir, Yavuz Selim, Çankaya, Barış ile Esentepe mahallelerinde 3 bine yakın tapu sahibini ilgilendiren imar revizyonuyla ilgili meclisi ve ilçe sakinlerini bilgilendirdi.

Başkan Hakan Tütüncü, pandemiden dolayı yaşanan 4 aylık bir aranın ardından gerçekleşen Kepez Belediye Meclisi toplantısında, 5 mahalleye konforlu yaşamı getirecek olan imar revizyonuna yönelik, bazı kesimlerin gündemi getirdiği iddiaları belgelerle çürüttü. Gündem dışı söz alan Başkan Tütüncü, Barış, Çankaya, Esentepe, Kazım Karabekir ve Yavuz Selim mahallelerini ilgilendiren imar planının, imar uygulamasının 1 Haziran'da başlayan askı süresinin 1 Temmuz'da tamamlandığını hatırlattı.

İMAR REVİZYONU TALEBİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN GELDİ

Tütüncü, askı sürecinde Kepez Belediyesi'nin planla ilgili verdiği sözleri yerine getirmediğine yönelik iddiaların gündeme getirildiğini belirterek, şunları söyledi: "Barış, Çankaya, Esentepe, Kazım Karabekir ve Yavuz Selim Mahalle Muhtarlarımız, bölgede kentsel dönüşüm yapılmasını talep ettiler. İdare olarak bu talebin değerlendirilebilir olduğunu öngördük ve bir öneri imar planı revizyonu çalışması başlattık. Planlama ile küçük olan parsellerin büyütülmesi dolayısı ile aradaki sokak dediğiniz küçük yolların ortadan kaldırılması ve böylelikle donatı alanlarının üretilmesi ve bu üretilen donatı alanlarının da emsal ve inşaat yoğunluğu olarak bölgedeki hemşehrilerimize verilmesini amaçladık"

İMAR PLANINI CHP, MHP İLE PAYLAŞTIK
Tütüncü, imar planı ile ilgili düşünce ve gelen talepleri siyasi partilerle de paylaştıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu amaçla o döneminin CHP Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve yine o dönemin AK Parti, CHP ve MHP'nin belediye meclis grup sözcüleriyle bu imar planı revizyonuyla ilgili toplantılar yaptık. İmar revizyonu bilgilendirme toplantısı yaptığımız tarihlerde Cumhur İttifakı, Millet İttifakı falan gündemde değildi. Üç ilçe başkanımız da, yapılan işin, atılan adımın vatandaşın menfaatine olduğunu belirttiler ve vatandaşın menfaatine olan bu çalışmada varız, dediler. Ben de kendilerine bu imar revizyonunu mahallelerde birlikte beraber anlatalım, teklifinde bulundum."

Başkan Tütüncü, 5 mahallede halk toplantıları ve referandumlar yapıldığını, maksimum emsalin verildiğini, imar planı ile ilgili hazırlanan broşürlerin semt sakinlerine dağıtıldığını söyledi. Tütüncü, "Mahallelere gittiğimizde broşürü mahalle sakinlerimize takdim ettik. Bu broşür, bu uzun yolculukta bizim adeta yol haritamız olacak, dedik. İdare olarak bu yol haritasından asla ve asla sapmayacağımızı ifade ettik. Bu broşürleri mutlaka saklayın, günün birinde bir olumsuzluk yaşanırsa bu broşürle bizden hesap sorun, dedik" dediğini de hatırlattı.

PLANI VE UYGULAMAYI BÜYÜKŞEHİR ONAYLADI
İmar revizyonunun plan ve uygulamasının Büyükşehir Belediyesinde onaylandığına işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Planlamayı biz yapalım, demedik. Bu planı, mahallelerimizden gelen talepler üzerine yaptık. Biz talimatı vatandaştan alırız. Çünkü başkaları da burada bize talimat vermek istiyor. Biz başkalarının, birtakım sermaye gruplarının, sözüm ona oralarda ticari kaygılar güdenlerin dümen suyuna girecek, onlardan talimat alacak değiliz. Bu sermaye gruplarını meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız çok iyi biliyorlar. Biz vatandaştan talimat alıyoruz. Biz burada vatandaşın isteği doğrultusunda adım atıyoruz."
DHA

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum