Reklam
Reklam

Üniversiteli zehir tacirleri

Eş zamanlı operasyonda, 4'ü kız 10 üniversite öğrencisinin de aralarında bulunduğu 37 kişi yakalandı.

Üniversiteli zehir tacirleri

Eş zamanlı operasyonda, 4'ü kız 10 üniversite öğrencisinin de aralarında bulunduğu 37 kişi yakalandı.

Üniversiteli zehir tacirleri
20 Aralık 2010 - 13:27

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, uyuşturucu ticaretine yönelik 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 4'ü kız 10 üniversite öğrencisinin de aralarında bulunduğu 37 kişi yakalandı

Merkez Gazipaşa
Gazipaşa Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından, uyuşturucu ticareti amacıyla kurulduğu iddia edilen bir suç örgütüne yönelik geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Jandarma ekiplerinin istihbarat, teknik ve fiziki takip çalışması sonucu, suç örgütünün lideri, üyesi ve bağlantılı olduğu öne sürülen kişiler tespit edilirken, suç örgütünün Gazipaşa merkezli olarak 6 ilde uyuşturucu satışı yaptığı ortaya çıkarıldı.

Eş zamanlı baskın
Tespitlerin ardından Antalya'nın Gazipaşa, Manavgat ve Alanya ilçeleri ile Balıkesir, Isparta, Mersin'in Anamur ilçesi, İzmir'in Eski Foça ilçesi, Aydın'ın Kuşadası ve Bozdoğan ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda suç örgütüne liderlik ettiği iddia edilen E.S. (26) ile uyuşturucu madde satışında yer aldıkları ve suç örgütü üyesi ya da bağlantılı oldukları belirlenen toplam 37 kişi gözaltına alındı. Zanlıların 10'unun Aydın'daki Adnan Menderes ve Isparta'daki Süleyman Demirel Üniversitelerinin öğrencileri olduğu belirtilirken, 4'ü kız 10 öğrencinin üniversite öğrencilerine uyuşturucu satışı yaptıkları iddia edildi.

Sorguları sürüyor
Operasyonda suç örgütü lideri ve üyelerinin adreslerinde yapılan aramalarda ise 15 kilo kubar esrar, 250 gram kenevir tohumu, 4 ruhsatsız tabanca, 6 ruhsatsız av tüfeği ve 110 mermi ele geçirilirken, il ve ilçelerdeki uyuşturucu satışında kullanıldığı belirlenen 2 otomobile el konulduğu bildirildi. Suç örgütünün eğlence mekanlarının yanı sıra uyuşturucu satışı için hedef kitle olarak iki üniversiteyi seçtiği iddia edilirken, satışı yapılan ve operasyonda ele geçirilen esrarın Anamur'daki bazı seralarda dikilen kenevirlerin işlenmesiyle temin edildiği saptandı. Zanlıların sorgularının ardından yarın Gazipaşa'da adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum